Reklamsız Sözcü

`Cinsel istismar` suçundan yargılanan 5 sanığa ceza yağdı

`Cinsel istismar` suçundan yargılanan 5 sanığa ceza yağdı

android-time 13:43 25 Aralık 2015
`Cinsel istismar` suçundan yargılanan 5 sanığa ceza yağdı
`Cinsel istismar` suçundan yargılanan 5 sanığa ceza yağdı

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA) – ZONGULDAK`ta, 12 yaşındaki M.A. adlı erkek çocuğa cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan 2`si tutuklu 5 sanık, 18 yıl ile 24 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Merkeze bağlı Gücek Köyü`nde 2011-2013 yılları arasında meydana gelen olayda, ortaokul öğrencisi M.A.`ya, önce komşusu 33 yaşındaki Ş.A., iddiaya göre evine çağırıp cinsel istismarda bulundu. Daha sonra 58 yaşındaki M.A., 45 yaşındaki Y.E., 64 yaşındaki H.A., 36 yaşındaki D.U. da farklı tarihlerde M.A.`ya cinsel istismarda bulundu. Durumu öğrenen çocuğun ailesinin şikayeti üzerine 5 kişi hakkında, `Çocuğun nitelikli cinsel istismarı` ve `Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma` suçlarından Zonguldak 2`nci Ağır Ceza Mahkemesi`nde dava açıldı.

Sanıklardan M.A. ve Y.E.`nin tutuklu, diğer 3 sanığın tutuksuz yargılandığı davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklar hazır bulunurken, diğer 3 sanık katılmadı. Duruşmada, mağdur çocuk ile annesi ve babası da bulundu.

Mahkeme, tutuklu sanık M.A.`yı `cinsel istismar`, `kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak` ve bu suçları zincirleme şekilde işlediği kanaatiyle 24 yıl, Y.E.`ye 20 yıl, Ş.A., H.A. ve D.U.`ya ise 18`er yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, duruşmaya katılmayan 3 sanık hakkında tutuklama kararı verdi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Güvenlik – Türkiye-Zonguldak – Gürkay GÜNDOĞAN
2015-12-25 13:36:57

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more