Reklamsız Sözcü

Cizre`de PKK`ya operasyonlar sürüyor

Cizre`de PKK`ya operasyonlar sürüyor

android-time 14:00 31 Aralık 2015
Cizre`de PKK`ya operasyonlar sürüyor
Cizre`de PKK`ya operasyonlar sürüyor

CİZRE (Şırnak), (DHA) – ŞIRNAK`ın sokağa çıkma yasağının 18`inci gününe girdiği Cizre İlçesi`nde PKK`lı teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerinin operasyonlarını sürdürüyor. İlçeye bugün 80 araçlık konvoyla askeri sevkiyat gerçekleştirildi.

Şırnak`ın Silopi ile birlikte 14 Aralık`ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi`nde güvenlik güçleri kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK`lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor. Operasyonların yoğun olarak devam ettiği Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde çatışma patlama sesleri yükseliyor. İlçenin etrafında bulunan ve Çarkendal Tepesi`nde konuşlanan tanklar, 3 mahallede tespit edilen bombalı barikatlara top atışı yapıyor. Top atışlarından sonra patlamanın meydana geldiği mahallelerden toz ve duman bulutları yükseldi. Bugün tankların girdiği Nur Mahallesi`nden patlama ve silah sesleri yükseldi. Mahallede teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar olduğu belirtildi.

Bugün Mardin`in Nusaybin İlçesi tarafından gelen yaklaşık 80 araçlık askeri konvoyla ilçeye takviye birlikler sevk edildi. Askeri konvoy Cizre Tank Tabur Komutanlığı`na giriş yaparak burada konuşlandırıldı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Şırnak Cizre – CİZRE(Şırnak),(DHA)-
2015-12-31 13:52:10

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:0131.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more