Reklamsız Sözcü

Cizre`de şehit olan askerin Diyarbakırlı babasından teröre lanet (2)

Cizre`de şehit olan askerin Diyarbakırlı babasından teröre lanet (2)

android-time 13:02 28 Aralık 2015
Cizre`de şehit olan askerin Diyarbakırlı babasından teröre lanet (2)
Cizre`de şehit olan askerin Diyarbakırlı babasından teröre lanet (2)

SELVİ KILIÇDAROĞLU`NDAN BAŞSAĞLIĞI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Şırnak`ın Cizre İlçesi`nde, PKK`lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan Necati Yenikapı`nın İzmir Buca`daki evini ziyaret etti. CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve partili yöneticilerle şehit evine gelen Selvi Kılıçdaroğlu, aileye başsağlığı ve sabır dileklerini iletti. Şehit askerin ailesini dinleyen Selvi Kılıçdaroğlu, çıkışta açıklama yapmadan ayrıldı.

CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, `Hepimizin başı sağolsun. Ülkemizin başı sağ olsun. Acılı aileye Allah sabır versin. Şehidimizin mekanı cennet olsun. İl kongresinde de, devir teslim töreninde de, buna özel vurgu yaptık. Ülkemizin bir bölgesi yanıyor, ateşler içinde. Her zaman söyledik. Gariban halk çocukları askeri polisi şehit düşüyor. Kirli savaşın kanlı oyunun, durması gerektiğini söyledik. Giderek bir birinden uzaklaşan, ülke içinde bir ayrışmaya giden bu kanlı çatışmanın biran önce sonlandırılması gerekiyor. Her gün bizim bölgemizde de, bir eve ateş düşüyor. Analara ağlıyor, eşler çocuklar ağlıyor, babalar ağlıyor. Kardeşler ağlıyor. Acının biran önce durmasını istiyoruz` dedi.

Yüksel açıklamasında ayrıca, `Aile bizden bir şey istemedi. Aynı şeyi istiyorlar, inşallah `son olur diyorlar, çocuğumuz şehit oldu yolu açık olsun` diyorlar. Ama bu son olsun başka ailelerin çocuklarının ölmesin onu istiyorlar` dedi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ise, `Bunun son olmasını temenni ediyoruz. Buca`da üçüncü şehidimiz. Umuyorum ve istiyorum ki bu son olsun` dedi.

ŞEHİT CENAZESİ YARINA KALDI

Bu arada şehit asker Necati Yenikapı için bugün yapılacağı söylenen cenaze töreni, yarına kaldı. Diyarbakır`daki törenin gecikmesi sonu böyle bir karar alındığı açıklandı. Askeri yetkililer, törenin yarına kaldığı aileye iletti.

DHA-Genel – Türkiye-İzmir –
2015-12-28 12:56:40

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more