Reklamsız Sözcü

‘Damat niye Enerji Bakanı oldu?’

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök: “Ne işi var damadın Enerji Bakanlığı’nda? AKP içerisinde başka Enerji Bakanlığını yapacak kişi mi yoktur?"

android-time 15:53 4 Aralık 2015
‘Damat niye Enerji Bakanı oldu?’
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök: “Ne işi var damadın Enerji Bakanlığı’nda? AKP içerisinde başka Enerji Bakanlığını yapacak kişi mi yoktur?"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında uluslararası camiada Türkiye'ye yönelik çok ciddi suçlamaların yapıldığını belirterek, “Türkiye kimi ülkelerin resmi ağızlarından kimi ülkelerinde gayri resmi ağızlarından kaçak petrol işi yapmakla suçlanıyor” diyerek şöyle devam etti:

Foto: DHA

“Rusya'nın ‘Tayyip Erdoğan'ın ailesi IŞİD'in kaçak petrolüne aracılık yapıyor' iddiası Tayyip Erdoğan'ın ‘bu işe ailemi karıştırmak ahlaki olmayan bir durum' sözleriyle geçiştirilemeyecek kadar ciddidir. Eğer siz siyasette oğlunuzu, kardeşinizi, damadınızı siyasetin tam göbeğine koyarsanız bu suçlamalarla her zaman karşılaşırsınız.

AKP içerisinde yeni kurulan hükümette Cumhurbaşkanı'nın damadından başka Enerji Bakanlığı yapabilecek başka bir isim yok mudur? Enerji gibi iştah açıcı ihalelerin görüşüldüğü, karara bağlandığı bizzat nerdeyse emanet usulüyle verildiği bu bakanlıkta bir damadın ne işi vardır? Ne işi var damadın Enerji Bakanlığı'nda? AKP içerisinde başka Enerji Bakanlığını yapacak kişi mi yoktur? Niye damat Enerji Bakanı olmuştur? Oğul Bilal Erdoğan'ın, kardeş Mustafa Erdoğan'ın petrol tankeri dışında yatırım yapacağı başka iştigal alanları yok mudur?

-“PUTİN'İN EKİBİ KGB EKİBİDİR, CUMHURBAŞKANI'NIN EKİBİ İSE İETT'DİR”-

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı bu suçlamalara karşılık ‘vallahi kaçak petrol işi yapmadık benim ailemin bu işle ilgisi yok' diyerek geçiştiremez, bilmelidir ki Putin'in ekibi KGB ekibidir, Putin KGB'den dünyanın en güçlü istihbarat örgütünden gelen bir kişidir ve ekibi KGB'dir. Cumhurbaşkanı'nın ekibi ise İETT'dir. Hükümete düşen bu konudaki kuşkuları ve iddiaları giderecek güçlü argümanlarını ortaya koyarak Türkiye'nin namusunu temizlemekten ibarettir.”

-CUMHURBAŞKANI'NA “ÇİFT BAŞLILIK” YANITI-

Başkanlık tartışmalarına değinen Gök, Cumhurbaşkanı'nın “partili cumhurbaşkanlığı ve çift başlılık” sözlerine gönderme yaparak şöyle dedi:
“Cumhurbaşkanı bir başkanlık sevdasını sürdürüyor ve diyor ki çift başlılıktan kurtulmak lazım. Çift başlılık derken bir tane baş herhalde cumhurbaşkanı kendisini tarif ediyor, o çift başın diğer sahibi Başbakan bu konuda ne diyor? Çift başlılık derken bir cumhurbaşkanı ve başbakan arasındaki sıkıntıdan bahsediyor Cumhurbaşkanı, birinci sorumuz şudur, aranızda bizim daha önce ifade ettiğimiz halde reddettiğiniz bir sıkıntı mı vardır? Başbakan ne diyor bu konuda?

-“BOŞ BAKAN MISINIZ?”

Böyle bir tarifin içerisinde Sayın Başbakan siz kendinizi nereye oturtuyorsunuz, siz başbakan mısınız boş bakan mısınız?

Bugün başkanlık sistemi olsa Türkiye'de belki bir savaşta olacaktık.
Aslında çift başlılık ortadan kalksın diyen onu söylemek istemiyor sadece ben tek adam olayım diyor. Tek adamlık var.
Bir ülkenin rejimi yapboz tahtası değildir.

Cumhurbaşkanının suni gündem yaratmasına izin vermeyeceğiz.
Tek adamlığa kapımız kapalıdır.
Biz Başbakan'a başbakan demeye çalışıyoruz o ‘ben hayır ben başbakan değilim benim üstümde başkan olsun' diyor. O yüzden biz başbakana boş bakan demeyi uygun görüyoruz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more