Reklamsız Sözcü

Dargeçit`te öldürülen PKK`lı İdil`de defnedildi

Dargeçit`te öldürülen PKK`lı İdil`de defnedildi

android-time 16:48 28 Aralık 2015
Dargeçit`te öldürülen PKK`lı İdil`de defnedildi
Dargeçit`te öldürülen PKK`lı İdil`de defnedildi

Bayram KAPLANİDİL(Şırnak), (DHA)- MARDİN`in sokağa çıkma yasağı uygulanan Dargeçit İlçesi`nde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 4 PKK`lıdan Rezan Baran, Şırnak`ın İdil İlçesi`nde defnedildi.

Dargeçit İlçesi`nde önceki gün güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 4 PKK`lıdan Rezan Baran`ın cenazesi ilçede sokağa çıkma yasağı bulunması nedeniyle, defnedilmek üzere Şırnak`ın İdil İlçesi`ne götürüldü. İdil girişinde kalabalık grup tarafından karşılanan Baran`ın cenazesine HDP Mardin milletvekilleri Erol Dora, Ali Atalan da katıldı. Cenaze, `şehitler ölmez` sloganları altında Yeni Mahalle`deki Şeyp Hasan Mezarlığı`na götürülerek, burada defnedildi. Burada Kürtçe konuşan Mardin Milletvekili Ali Atalan, şöyle dedi:

`Kürtler eskiden nasıl direniyorsa, şimdi de öyle direnecektir. Bu uğurda şehit düşenlerin önünde saygıyla eğiliyoruz. Rezan`ların yolunda yürüyeceğiz, çünkü başka çaremiz yoktur. Bu halkın düşmanları bizim köle, sömürge gibi yaşamamız istiyor. Kürdistan tarihinde, yakın tarihinde 30 yıldır nasıl direniyorsa, binlerce şehit vererek direniyorsa, köleliğe, zulme daha fazla direnecektir. Bu nedenle bu gençlerimize sahip çıkmak bizim için şereftir.`

DHA-Genel – Türkiye-Şırnak İdil – Bayram KAPLAN
2015-12-28 16:44:29

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more