Reklamsız Sözcü

Davutoğlu: 2016`nın tüm insanlık için huzur adalet barış refah istikrar getirmesini temenni ediyorum

Davutoğlu: 2016`nın tüm insanlık için huzur adalet barış refah istikrar getirmesini temenni ediyorum

android-time 18:42 31 Aralık 2015
Davutoğlu: 2016`nın tüm insanlık için huzur adalet barış refah istikrar getirmesini temenni ediyorum
Davutoğlu: 2016`nın tüm insanlık için huzur adalet barış refah istikrar getirmesini temenni ediyorum

ANKARA (DHA) – BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Yeni Yıl mesajında, `Bu hareketli yılın önümüzdeki günlere yansıyan etkileriyle 2016 yılına giriyoruz. İçeride ve dışarıda ülkemiz üzerinde operasyon düşünenler Türkiye`yi zaafa uğratamayacak. Hendek siyasetiyle insanlarımıza acı çektiren bu şiddet sarmalına son vereceğiz. Geçmişin kavgalarına, meselelerine takılıp kalmayacak, suni gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz. 2016`nın milletimiz ve tüm insanlık için huzur, adalet, barış, refah ve istikrar getirmesini temenni ediyorum` dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Yeni Yıl mesajında şu ifadelere yer verdi: `Türkiye, gerek içeride, gerekse dışarıda çok hareketli olaylara sahne olan bir yılı geride bıraktı. Bu hareketli yılın önümüzdeki günlere yansıyan etkileriyle 2016 yılına giriyoruz. Şükürler olsun ki, son 12 yılda olduğu gibi, 2015 yılında da sosyal politikalardan bölgesel yatırımlara, ekonomiden dış politikaya kadar hemen her alanda başarılı bir yılı geride bıraktık. Herkes emin olsun ki, Allah`ın izniyle ve büyük milletimizin desteğiyle aşamayacağımız hiçbir bir sorun yoktur. Daha fazla demokrasi, daha fazla hukuk, daha fazla adalet, daha fazla refah ve daha adil bir bölüşüm için çaba ve gayretlerimiz sürecek.

GEÇMİŞİN KAVGALARINA, MESELELERİNE TAKILIP KALMAYACAK, SUNİ GÜNDEMLERLE VAKİT KAYBETMEYECEĞİZ

Şiarımız adalettir. İlkemiz insan onurunu yükseltmektir. Geçmişin kavgalarına, meselelerine takılıp kalmayacak, suni gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz. Kardeşane duygularla, güç birliği içerisinde hedeflerimize yoğunlaşıp, hizmet yolculuğumuzu daha da kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.

2002 YILINDAN BU YANA DEVAM EDEN BAŞARILARIMIZI İNŞALLAH YENİ ANAYASA İLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Bu mesaide, ilk kez sivil bir Anayasa yapmanın şerefli görevine de talibiz. Türkiye`nin ve Meclis`in en büyük siyasi partisi ve görevinin başındaki Hükümet olarak, 2002 yılından bu yana devam eden başarılarımızı İnşallah Yeni Anayasa ile taçlandıracağız. Geniş çerçeveli bir uzlaşı anlayışı ve katkılara açık bir çalışma pratiğiyle hazırlayacağımız Yeni Anayasa, Türkiye`yi tam manasıyla ileri demokrasi normlarına taşıyacak, her vatandaşımızın iftihar edeceği, her vatandaşımızın sahipleneceği bir siyasi sözleşme olacak.

ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE AB PERSPEKTİFİMİZİ DAHA İLERİ NOKTALARA TAŞIYACAK VE İLERİ ADIMLAR ATACAĞIZ

Yine aynı çerçevede Avrupa Birliği sürecindeki olumlu gelişmeler de, demokrasi vizyonumuza yeni yılda yeni katkılar yapacak. Türkiye-AB Zirvesi sonrasında yeniden ivme kazanan AB süreci, müzakerelere açılan 17 Numaralı Ekonomik ve Parasal Politika Faslıyla somut bir ilerleme de kaydetti. Önümüzdeki süreçte AB perspektifimizi daha ileri noktalara taşıyacak ve ileri adımlar atacağız.

HENDEK SİYASETİYLE İNSANLARIMIZA ACI ÇEKTİREN BU ŞİDDET SARMALINA SON VERECEĞİZ

Güzel ülkemiz 2016 yılına, pek çok olumlu gelişme ve büyük umutlarla girerken, maalesef hala terörden medet uman bir kesim ise nafile çabalarını sürdürüyor. Hendek siyasetiyle insanlarımıza acı çektiren bu şiddet sarmalına son vereceğiz. Siyaseti terörize eden, devlet ile milletin arasına girmek isteyen, şiddet ve nefretle vatandaşlarımızı taciz eden tezgâhları, tuzakları bertaraf edeceğiz.

İÇERİDE VE DIŞARIDA ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OPERASYON DÜŞÜNENLER TÜRKİYE`Yİ ZAAFA UĞRATAMAYACAK

Biz sonsuza kadar hukuk ve adaletin meşalesini taşıyacağız. Bu vesileyle bir kez daha vurgulamak isterim ki; huzurumuzu, kardeşliğimizi kimse bozamayacak. İçeride ve dışarıda ülkemiz üzerinde operasyon düşünenler Türkiye`yi zaafa uğratamayacak. Türkiye, demokrasi, insan hakları ve kalkınma yolundaki çabasını yeni başarılarla taçlandırdıkça da sadece kendi sınırları içerisinde değil, bölgesinde ve dünyada da bir istikrar ve güç merkezi olacak. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımın yeni yılını tebrik ediyor, 2016`nın milletimiz ve tüm insanlık için huzur, adalet, barış, refah ve istikrar getirmesini temenni ediyorum.`

DHA-Politika – Türkiye-Ankara –
2015-12-31 18:35:41

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 18:4331.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more