Reklamsız Sözcü

Davutoğlu’ndan flaş erken seçim açıklaması

Başbakan Davutoğlu katıldığı iftar programı sonrası erken seçimle ilgili flaş açıklamalarda bulunarak, "AK Parti yeni bir seçime hazırdır" dedi.

android-time 22:15 8 Temmuz 2015
Davutoğlu’ndan flaş erken seçim açıklaması
Başbakan Davutoğlu katıldığı iftar programı sonrası erken seçimle ilgili flaş açıklamalarda bulunarak, "AK Parti yeni bir seçime hazırdır" dedi.

Davutoğlu: ‘Tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse Ak Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır’ diyerek erken seçim sinyali verdi.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde düzenlenen AKP Gençlik Kolları Vefa İftarı’na katıldı.

AKP, CHP'nin kapısını çalmaya hazırlanıyor

AKP, CHP’nin kapısını çalmaya hazırlanıyor

Hükümet kurma çalışmalarına değinen Davutoğlu, “Bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik göstermeye devam edeceğiz. Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle birlikte Ak Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır” dedi.

“AK PARTİ ÜZERİNDEN BİR BÜYÜK RÖVANŞİZM İÇİNDE YÜRÜTÜLEN KARALAMA ÇABALARI”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Ahlaki öz dışında Ak Parti bir tarihi duruş harekatıdır. 100 yıl önce eti tırnaktan koparırcasına bir birinden parçalanan coğrafyaların sınır geçiriyoruz diyerek birbirinden ayrılan köylerin, kasabaların bugün eğer bir birleşme kaderi varsa o kaderi çizecek olan Ak Parti kadrolarıdır. Onun için son dört beş yıldır üzerimize bu derece gelinmesinin sebebini de burada aramak icap eder. Uluslararası medyada Türkiye’yi karalamak için yapılan kampanyalar, Türkiye içindeki çalışmalar, neredeyse Ak Parti üzerinden bir büyük rövanşizm içinde yürütülen karalama çabalarının arkasında hep aynı gerekçe var” açıklamasında bulundu.

“GAZZE’DEKİ ZULME, MISIR’DAKİ DİKTAYA SESSİZ KALSAYDI YABANCI YAYIN ORGANLARINDA AK PARTİ ÖVGÜLERLE ANILIRDI”

Hükümetin dış politikasına değinen Davutoğlu, “Ak Parti hareketi, Gazze’deki zulme, Mısır’daki diktaya sessiz kalsaydı, Suriye’deki mazlumlara kucak açmasaydı bugün muhtemelen bütün o yabancı yayın organlarında Ak Parti övgülerle anılırdı. Ak Parti’ye dönük içeride ve dışarıda saldırılar devam ediyorsa savunduğumuz değerler ve her zaman her yerde ayakta tuttuğumuz tarihi duruşumuzdur. Kim ne yaparsa yapsın istikametimize devam edeceğiz” diye konuştu.

“DİĞER PARTİLERDEKİ TARTIŞMALARI, KÜÇÜK MEVKİ KAVGALARINI GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN”

TBMM başkanlık seçimine ilişkin Davutoğlu, “Milli iradeye saygılıyız. Çıkan sonucun gereği ne ise, onun için bir aydır çaba içindeyiz. Ama TBMM Başkanlığı seçimi de gösterdi ki 258 arkadaşımızın hiçbir fire vermeden son tura kadar omuz omuza vermiştir. Diğer partilerdeki tartışmaları, küçük mevki kavgalarını gözünüzün önüne getirdiğinizde Ak Parti’nin ne kadar sağlam bir duruş içinde olduğunu görmek mümkün olur. Yolumuz kararlılıkla devam edecek. Bir anlık zaaf göstermenin bedelini gelecek nesiller öder” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKEYİ BİR AN DAHİ HÜKÜMETSİZ BIRAKMAMAK İÇİN HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERDİK GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Hükümet kurma çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi bizim özgüvenimiz sarsmak işitiyorlar ülke olarak. Türkiye’de de çevredeki krizlere benzer hükümetsizlikten veya zayıf hükümetlerden kaynaklanan Yunanistan’da ve diğer ülkelerde gözlenen ekonomik krizler ya da diğer komşu ülkelerde görülen siyasi krizlerden medet umanlar var. Biz de diyoruz ki, bu ülkeyi bir an dahi hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdik göstermeye devam edeceğiz. Milli iradeye saygılı olacağız. Gereğini yapacağız.”

“TEKRAR MİLLİ İRADEYE BAŞVURMAK GEREKİRSE AK PARTİ TEŞKİLATLARI DİMDİK AYAKTADIR YENİ BİR SEÇİME DE HAZIRDIR”

Davutoğlu, “Ama bütün bu çabaları gösterdikten sonra eğer tekrar milli iradeye başvurmak gerekirse işte gençlerle birlikte Ak Parti teşkilatları dimdik ayaktadır ve yeni bir seçime de hazırdır” dedi.

“BİRİLERİ TÜRKİYE’NİN DOĞUSUNDA, BATISINDA DOĞAN GENÇLERİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İÇİN TUZAK KURUYOR OLABİLİR”

Davutoğlu, “Doğu ve güneydoğudaki illerimize kardeşlerimize iletin. Birileri, Türkiye’nin doğusunda, batısında doğan gençleri karşı karşıya getirmek için tuzak kuruyor olabilir. Silah terör ve şiddet tümüyle ortadan kalkmadan bu mücadeleyi sürdürmeye kararlıyız” diye konuştu.

“HERHANGİ BİRİSİ BİR FARKLILIK GÖZETİRSE İŞTE O ZAMAN SINAVI KAYBEDERİZ”

Davutoğlu, “Biz büyük bir aileyiz dedim. Eğer bir gün bu aile içerisinde doğu batı, kuzey güney, şu veya bu etnik ve mezhebi ayrım dolayısıyla herhangi birisi bir farklılık gözetirse işte o zaman sınavı kaybederiz. Bir tarağın dişleri gibi yan yanayız. Bu aynı kıbleye yönelmiş olmanın derin ulvi birlikteliğidir” açıklamasında bulundu.

CHP'den AKP anketi

CHP'den AKP anketi

“BAŞBAKANIMIZA DESTEK OLMAK DEMEK NAMAZ KILAN İLK CUMHURBAŞKANIMIZ TURGUT ÖZAL’A DESTEK OLMAK DEMEK”

AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdurrahim Boynukalın ise yaptığı konuşmada AKP gençlerinin, AKP, Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan desteğinin devam edeceğini vurgulayarak, “Nasıl o 2002 şartlarında ve sıkıntılı dönemde kurucu genel başkanımızın ve cumhurbaşkanımızın arkasında durduysa bu gençlik teşkilatı. Bu dönemde de başbakanımız hocamız Ahmet Davutoğlu hocanın sonuna kadara arkasında duracaktır. Şu anda Ak partimize ve Başbakanımıza destekçi olmak demek; Adnan Menderes’e, namaz kılan ilk Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’a, yalnız başına davasını savunan adam Erbakan hocamıza, Recep Tayyip Erdoğan’a yeni Türkiye’ye destek olmak demektir” diye konuştu.

AKP'den PKK'ya karşı flaş plan

AKP'den PKK'ya karşı flaş plan

Son güncelleme: android-time 00:4209.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more