Reklamsız Sözcü

Demirtaş’ın Erdoğan’cı dediği vekil ortaya çıktı

Selahattin Demirtaş'ın 'Erdoğan'cı dediği vekilin HDP eski Hakkâri Milletvekili Adil Zozani olduğu öne sürüldü.

android-time 11:52 17 Aralık 2015
Demirtaş’ın Erdoğan’cı dediği vekil ortaya çıktı
Selahattin Demirtaş'ın 'Erdoğan'cı dediği vekilin HDP eski Hakkâri Milletvekili Adil Zozani olduğu öne sürüldü.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Bizim parti içerisinde Erdoğan sevdalısı bir damar her zaman vardı. Bunlar gizli Erdoğancılardı aslında” sözleriyle kast ettiği ismin HDP eski Hakkâri Milletvekili Adil Zozani olduğu öne sürüldü.

Foto: CİHAN -HDP eski milletvekili Adil Zozani

Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayşe Yıldırım, HDP eski milletvekili Adil Zozani’nin geçen ay Akşam gazetesine verdiği bir söyleşide “başkanlık sisteminin önemsenmesi gerektiğini söylediğini” hatırlatarak, “HDP kulislerine göre, Zozani'ye verdiği yanıt üzerinden tartışmanın bu noktaya çekilmesine ‘zemin olan’ kişilerden rahatsız Demirtaş” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın geçen hafta dile getirdiği, “Bizim parti içerisinde Erdoğan sevdalısı bir damar her zaman vardı. Bunlar gizli Erdoğancılardı aslında. Bizden çok Erdoğan'ı sevip sayarak, AKP ile ilişki kurarak AKP'ye neredeyse yalakalık yaparak sorunun çözüleceğine inanıyordu bu tipler” sözleri parti içinde hayli tartışma yaratmıştı.

İŞTE AYŞE YILDIRIM’IN YAZISININ O BÖLÜMÜ

Hatta bazı eski milletvekilleri, “İçimizdeki bu gizli Erdoğancılar kimse açıkla” çağrısı yapmışlardı Demirtaş'a.

Sonunda Demirtaş'ın kastettiği kişinin eski Hakkâri milletvekili Adil Zozani olduğu anlaşıldı.

Demirtaş'ın, “Seni başkan yaptırmayacağız” sözlerini uzun süredir eleştiren Zozani, geçen ay bir “yandaş gazete”ye yaptığı açıklamada, parlamenter sistemin yıllardır Türkiye'ye dayatıldığını söyleyerek, “Üstelik bu sistem doğru düzgün işlemiyor. AKP'nin ‘başkanlık sistemi' teklifinin önemsenip tartışılması ve herkesin bu sürece katkı vermesinde yarar var” demişti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:5417.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more