Reklamsız Sözcü

Deniz Baykal: Bugün 40’ı çıktı…

Bayram namazının ardında vatandaşlarla sohbet eden Deniz Baykal, "seçimin 40'ı çıkıyor, bir an önce hükümet kurulmalı" dedi.

android-time 13:48 17 Temmuz 2015
Deniz Baykal: Bugün 40’ı çıktı…
Bayram namazının ardında vatandaşlarla sohbet eden Deniz Baykal, "seçimin 40'ı çıkıyor, bir an önce hükümet kurulmalı" dedi.

Deniz Baykal, bayram namazının ardından vatandaşlarla ve gazetecilerle sohbet etti. Antalya’da Tekeli Mehmet Paşa Camisi’nde kıldığı namaz sonrası bir açıklama yapan Deniz Baykal bir an önce hükümetin kurulmasının önemine dikkat çekti. Baykal koalisyon görüşmeleri için, “seçimlerin 40’ı çıkıyor bugün, 40 gün oldu. Bir an önce hükümet kurmak lazım. Oyalanmanın, zaman geçirmenin fazla bir anlamı yok. Bir an önce tablo netleşmelidir ve bu belirsizliğe son verip, yeni hükümetin kurulması sağlanmalıdır. Bu belirsizlik dönemi ülkemize, ekonomimize, siyasetimize, ciddi zararlar veriyor. Daha bir samimiyete ve hızlı davranmaya ihtiyaç var. Birbirimizi avutmayalım, oyalanmayalım, milletin 40 gün önce verdiği talimatın gereğini içimize sindirelim ve bir an önce yerine getirelim ve Türkiye’nin önünü açalım” dedi.

BÖREKÇİDE KAHVALTI

Baykal, cami önündeki açıklamasının ardından bir börekçide yaptı. Deniz Baykal, börekçideki kahvaltının ardından denize girdi. Konyaaltı sahilinden yaklaşık 500 metre açılan Deniz Baykal, tekne ile kendisini takip eden gazetecilerle, denizde yüzerken sohbet etti. Antalya’nın denizinin büyük imkan olduğunu belirten Deniz Baykal, nedense herkesin denizi değil, kumsalı değerlendirmeyi tercih ettiğini söyledi.

BAYKAL’I BOĞULUYOR SANMIŞLAR

Seçimden bir süre sonra yine denizde açıkta yüzerken boğulma ihbarı yapıldığı ve Sahil Güvenlik ekiplerinin yardım için yanına gittiği olayın sorulduğu Deniz Baykal, “tek başıma yüzüyordum, Sahil Güvenlik’i karşımda gördüm. ‘Yardıma ihtiyaç var mı’ dediler, ‘Yoo herşey çok güzel, sorun yok’ dedim. Selamlaştık, sonra onlar yoluna ben yoluma gittim. Belki onlar tek başına açıkta yüzen birisini görünce ‘bir problem olabilir yardımcı olalım’ diye düşündüler belki. Neyse ki Ege sahillerinde değiliz, Yunanistan’a kaçan göçmenlerden birisi diye düşünebilirlerdi. Öyle bir durum yok” dedi.DHA

Son güncelleme: android-time 14:2917.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more