Reklamsız Sözcü

Deniz Baykal’dan canlı yayında flaş açıklamalar!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

android-time 21:52 6 Temmuz 2015
Deniz Baykal’dan canlı yayında flaş açıklamalar!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmeyi eleştirenlere yanıt veren Baykal, Meclis başkanlığına neden aday olduğunu da açıklayarak “Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşmenin benim aday olma şansımı ortadan kaldırdığı iddialarını okuduğum anda aday olma kararı verdim. O iddianın sahipleriyle hesaplaşmak istedim. ‘Sen gittin orada bir tezgah kurdun. Anlaştın’. Bu beni delirtti. Ne oldu? Girdik. AKP’den bir tane oy geldi mi bana? Ben bunu bir ahlaki meydan okuma olarak yaptım” ifadelerini kullandı.

 

Deniz Baykal'dan MHP ile ilgili bomba açıklama

Deniz Baykal’dan MHP ile ilgili bomba açıklama

 

“ÜÇ KERE ÇALDIRDIM, RAHATSIZ ETMEYEYİM DİYE KAPATTIM”
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu danışmak için aradığını fakat davetin geldiği akşam CHP Liderine ulaşamadığını kaydeden Baykal, “Gecenin o saatinde bendeki bir numarasını sayın genel başkanın bir numurasını çevirdim. Üç kere çaldırdım. Cevap alınmayınca artık uygun değildir, rahatsız etmeyeyim diye kapattım. Beni arayan kişilere görüşemedim sabah ola hayrola yarın sabah konuşuruz, dedim. Peki dediler. Sabah 07.30’da tekrar aradılar. ‘Görüşemedim henüz’ dedim. 08.00’de Genel Başkan’ı aradım yine görüşemedim. Benim aradığım telefon sabit telefonmuş. Kemal Bey’i bulamayınca özel kalem müdürünü aradım. Hemen temas sağladılar. Genel Başkan’a bunu anlattım. İlk reaksiyonu ‘Aman ha Saray’da olmasın’ dedi. ‘Merak etmeyin. Başka türlü olamaz’ dedim. ‘Çıktığınızda bunu aleyhinizde kullanırlar.’ dedi, haklı da çıktı. Ben ‘önemli değil’ dedim. Cumhurbaşkanı böyle bir şey istemişse buna hayır demek olmaz. Benden istişare talebi yapılmışsa düşüncelerimi her yerde olduğu gibi orada da söylerim. ‘Koalisyon konuştuk izlenimini vermeyin.’ dedi” diye konuştu.

 

 

Baykal:

Baykal: “Genel Başkan hoşlanmadı bu işten…”

 

“HEPSİNE MEYDAN OKUMAK İHTİYACI HİSSETTİM”
Meclis başkanlığına neden aday olduğunu açıklayan Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme için ‘Sen gittin orada bir tezgah kurdun’ iddialarına meydan okumak için aday olduğunu belirterek, CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında, “Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşmenin benim aday olma şansımı ortadan kaldırdığı iddialarını okuduğum anda aday olma kararı verdim. Benim siyaset anlayışım içinde Meclis başkanlığı diye bir şey yok zaten. Kendimi ona göre hiç düşünmedim. Benim siyasi ahlakım, siyasi güvenilirliğim ve siyasi karakterim konusunda bir itham içerdiğini gördüm. O iddianın sahipleriyle hesaplaşmak istedim. ‘Sen gittin orada bir tezgah kurdun. Anlaştın’. Bu beni delirtti. Ne oldu? Girdik. AKP’den bir tane oy geldi mi bana? Ben bunu bir ahlaki meydan okuma olarak yaptım. Bir özel siyasi kariyer planlamasıyla hiç ilgisi yok. Bunların bir kısmı benim partilim de olabilir. Partimin dışında böyle düşünenler de var. Medyada da böyle düşünenler var. Hepsine meydan okumak ihtiyacı hissettim. Gösterin, kanıtlayın dedim. Ne oldu? Bunların boş olduğu ortaya çıktı” dedi.

CHP'li Şero'dan Deniz Baykal'a imalı tweet

CHP’li Şero’dan Deniz Baykal’a imalı tweet

 

Son güncelleme: android-time 07:0307.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more