Reklamsız Sözcü

AKP’li vekilden Öcalan itirafları

Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu: Öcalan’ın duruşu daha milli. PKK’yı ise öyle görmüyorum

android-time 06:48 3 Aralık 2015
AKP’li vekilden Öcalan itirafları
Diyarbakır Milletvekili Ensarioğlu: Öcalan’ın duruşu daha milli. PKK’yı ise öyle görmüyorum

AKP Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu, BBC Türkçe'den Mahmut Hamsici'ye yaptığı verdiği röportajda halen teröristbaşı Abdullah Öcalan'la görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Ensarioğlu, “Şu anda devletle Öcalan arasında görüşmeler yapılıyor mu?” sorusuna “Mutlaka. Devletin bilgisi dahilinde” diye yanıt verdi.

ÖCALAN DAHA MİLLİYMİŞ!

Ensarioğlu, “Öcalan'ın duruşu daha milliydi. Ortadoğu'nun barışına ve Türkiye'nin bugünkü çözüm sürecine uygun yöntemler geliştirmesine katkı sunuyordu ancak PKK'nın duruşunu çok milli olarak görmüyorum” ifadelerini kullandı. Ensarioğlu, sürecin yeniden başlaması için hükümetin şartının “PKK'nın Türkiye'deki silahlı varlığına son vermesi” olduğunu da sözlerine ekledi.

POZİSYONUNU KORUYORUZ

“Süreç başladıktan sonra PKK'nin yaptığı tek şey var, ateşkes” diyen Ensarioğlu şöyle devam etti: “Bakın, bu bir satranç gibidir. Öyle sizin dediğiniz gibi Öcalan'ı sürekli basın karşısında tutarak anlamsızlaştırırsınız, etkisizleştirirsiniz, itibarsızlaştırırsınız. Biz Öcalan'ın pozisyonunu korumaya çalışıyoruz, etkin pozisyonunu korumaya çalışıyoruz.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:3403.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more