Reklamsız Sözcü

Dilek Doğan’ın son anları!

Dilek Doğan'ın son anlarının görüntüleri dava dosyasına girdi.

android-time 19:58 20 Aralık 2015
Dilek Doğan’ın son anları!
Dilek Doğan'ın son anlarının görüntüleri dava dosyasına girdi.

Sarıyer’de 18 Ekim’de gerçekleştirilen operasyon sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan’ın (26) son anlarının görüntüleri dava dosyasına girdi.

Foto: Dha

Polis kamerasına yansıyan görüntülerde polis evde arama yapıyor. O sırada bir silah sesi ve ardından anne Aysel Doğan’ın ‘Kızımı vurdular’ şeklindeki feryadı duyuluyor.

Polis kamerasına yansıyan görüntülerde, polis ekibi ellerinde silahlarla eve giriyor. Bu sırada, Dilek Doğan’ın ağabeylerinden birinin, polislere “Siz galoş varsa galoşlarınızı giyin, aramanızı yapın” dediği duyuluyor. Polislerden biri, aradıkları bir kadının ismini söyleyerek, evde olup olmadığını soruyor. “Yok” cevabı alınca, polis bu kez arka taraftakilere seslenip, “Arama yapacak arkadaşlar gelsinler. Galoşlarını giysinler” diyor. Polislerin “Sakin olun” sözü üzerine, ağabeylerden biri, polislere, “Biz ilk defa yaşamıyoruz bunu. Ben 31 yaşındayım, belki 30 sefer yaşamışım bunu” diyor. Ekibin başındaki polis, “Arkadaşlar aramasını yapsın çıksın” diye cevap veriyor.

TEK EL SİLAH SESİ
Arama sırasında polis kamerası bir odada çekim yaparken, evin koridorunda da aile bireyleri ile bir polisin tartışması sürüyor. Bu sırada ağabeylerden biri Ankara’daki patlamadan söz ederek, “Ankara’da 105-120 tane adam ölmüş, bir tane polis yok” diyor. Tam bu esnada, polisin, “Ben sana ne dedim… Ben sana ne dedim” şeklindeki sözleri ve 1 el silah sesi duyuluyor. Silah sesini duyan diğer polisler ve aile odaya yönelirken, anne Aysel Doğan’ın ‘Kızımı vurdular’ şeklindeki feryadı duyuluyor. Tüm aile “Dilek… Dilek” diye feryat ederken, şoke olan baba ile ağabeyin polislere tokat savurduğu görülüyor. Ortalık karışınca, diğer polislerin de “Kelepçele” dediği duyuluyor. Polislerden biri babayı yere yatırırken, bu sırada ağabey de boğazından vurulan kız kardeşinin başını kaldırarak “Dilek, Dilek” diye sesleniyor. Polisler de “112’yi ara, 112’yi ara” diye birbirlerine sesleniyor.
Dava dosyasına giren görüntülerin son bölümünde, ağabeyler feryat ederken, anne Aysel Doğan’ın kapının önünde eline geçirdiği ayakkabıları ve sandalyeyi polislere doğru fırlattığı görülüyor. DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 20:4120.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more