Reklamsız Sözcü

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, cuma namazı kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, cuma namazı kıldırdı

android-time 16:44 25 Aralık 2015
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, cuma namazı kıldırdı
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, cuma namazı kıldırdı

Metin Faruk TAMERGAZİANTEP, (DHA)- DİYANET İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Gaziantep`teki Ulu Cami`de hutbe okuyup, cuma namazını kıldırdı.

Ulu Cami`de cuma hutbesini okuyan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, hutbenin ardından cuma namazını kıldırdı. Hutbede işitme engelliler için işaret diliyle Görmez`in söyledikleri tercüme edildi. Görmez hutbesinde özgürlük ve bağımsızlık kelimelerinin anlam değiştirdiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

`Bugün öyle bir dünyada yaşıyoruz ki kurtuluş, özgürlük, bağımsızlık gibi kavramlar anlam değiştirdi. Elbette müminler topluluğunun özgürce bağımsız bir vatanda yaşaması son derece önemlidir. Ancak asıl özgürlük, asıl bağımsızlık yüreklerimizi özgürleştirmek akıllarımızı bağımsızlaştırmaktır. Müminler rabbine isyan etmemeli, haram işlememeli ve günah işlememelidir. Müminlerin yüreğinin ferah olması için bunların önüne geçmesi gerekir.`

Cuma namazının ardından Görmez ve beraberindekiler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından annesi adına yaptırdığı Hacı Perihan Kıymık Cami`nin temel atma törenine katıldı. Görmez, caminin temel atma töreninin ardından Gaziantep Müftülüğü yeni hizmet binasının da açılışını gerçekleştirdi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Gaziantep – Metin Faruk TAMER
2015-12-25 16:36:21

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more