Reklamsız Sözcü

Diyarbakır iş dünyası temsilcileri, HDP Eş Başkanı Demirtaş ile görüştü

Diyarbakır iş dünyası temsilcileri, HDP Eş Başkanı Demirtaş ile görüştü

android-time 10:02 30 Aralık 2015
Diyarbakır iş dünyası temsilcileri, HDP Eş Başkanı Demirtaş ile görüştü
Diyarbakır iş dünyası temsilcileri, HDP Eş Başkanı Demirtaş ile görüştü

Ferit ASLAN DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR`da bulunan iş dünyası temsilcileri, Ankara`da bakanlarla yaptıkları görüşmeden sonra HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştü. Yaklaşık 2.5 saat süren görüşmede iş adamları, Demirtaş`a yaşananların ekonomiye etkisini içeren rapor sundu.

Ankara`da, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Efkan Ala ile geçtiğimiz günlerde görüşen Diyarbakır iş çevrelerinin temsilcileri, dün gece Diyarbakır`da bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştü. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmeye TSO Başkanı Ahmet Sayar, Borsa Başkanı Engin Yeşil, DİSİAD Başkanı Burç Baysal, DOGÜNSİFED Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkan vekili Abdülkadir Karavil, GÜNSİAD Başkan Yardımcısı Şeyhmus Akbaş, DOSİAD Başkanı Aziz Özkılıç ve DİSİAD Başkan Yardımcısı Osman Akyıl katıldı.

Görüşme ile ilgili konuşan DİSİAD Başkanı Burç Baysal, HDP Eş Başkanı Demirtaş ile yaptıkları görüşmenin, Başbakan Yardımcısı ve Bakanlar ile yaptıkları görüşmenin paralelinde bir görüşme olduğunu ifade ederek, `İçinde bulunduğu durum ile ilgili yeni bir politikaya ihtiyaç duyulduğunu söyledik. Hem hükümete, hem HDP`ye çağrımızı yaptık. Diyarbakır kentinde son 5-6 ayda yaşanan sorunlarla ilgili ekonomik çevrelerin etkileşimini içeren raporu hükümete vermiştik, CHP`ye sunmuştuk, raporu sayın Demirtaş`a da verdik. Bu anlamda hükümetin almış olduğu tedbirlerin yetersiz olduğunu ve meclis çatısı altında yapılacak çalışmalarda Diyarbakır`ın zararlarının telafisi için destek istedik` dedi.

`HAYATI DURDURMA VE KEPENK KAPATMA ÇAĞRILARINI DA SÖYLEDİK`

DİSİAD Başkanı Burç Baysal, yarın çözüm sürecinin başlaması durumunda sürecin ekonomik ayağının geçmişe göre daha çok yara aldığını bilinmesini de istediklerini belirterek, `Salı günleri yaşananlara dikkat çekilmek için yapılan ve kepenk kapamaları içeren `hayatı durdurma çağrıları`nın Türkiye`nin batısından duyulmadığını söyledik. HDP`nin çağrısı olmasa bile HDP`nin seslerini duymasını ve yaşanan sıkıntıları bilmesini istedik. HDP`den sesimize destek vermesini istedik. Görüşme çok olumlu geçti` diye konuştu.

DHA-Genel – Türkiye-Diyarbakır – Ferit ASLAN
2015-12-30 09:58:37

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more