Reklamsız Sözcü

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin emekli oldu

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin emekli oldu

android-time 16:19 25 Aralık 2015
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin emekli oldu
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin emekli oldu

Engin ÖZMEN– Ali Can ZERAY EDİRNE,(DHA)- EDİRNE`de yaklaşık 20 aydır görev yapan 65 yaşındaki Vali Dursun Ali Şahin, yaş haddinden emekli oldu. Valilik bahçesinde düzenlenen törenle uğurlanan Vali Şahin, kendisini İstanbul`a götürecek araca bindikten sonra gözyaşlarına hakim olamadı.

Edirne`ye 23 Mayıs 2014 tarihinde kararname ile vali olarak atanan Dursun Ali Şahin bugün 65`nci yaşına girerek yaş haddinden emekli oldu. Vali Şahin için Edirne Valiliği bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Edirne protokolünün yanı sıra Bulgaristan`dan gelen misafirler ile halkın da katıldığı programda Vali Şahin oldukça duygusal anlar yaşadı.

Edirne`de görev yaptığı süre içerisinde yaklaşık 2 bin konuşma yaptığını anlatan Dursun Ali Şahin, `Evet son bu zamandır, geldi ve bitti. Öyle diyor şair ‘zaman çabuk geçiyor` evet 19 ay çabuk çabuk geçti. Doğrusu, sevabı, eğrisiyle, konuştuk görüştük. Bugün veda günü. Vedalar hüzündür, sevinçtir. Giresun`da ilköğretim 2`nci sınıfa girmiştim. Dedim ‘kızım vali ne iş yapar?` durdu bir şey diyemedi. Diğerine sordum: ‘Oğlum Vali ne iş yapar?` Hiç duraksamadan ‘vali konuşur` dedi. Konuşur dedi ama bugün bu vali konuşamıyor. Bugün bu valinin nutku tutuldu adeta` dedi.

OTOMOBİLDE AĞLADI

Konuşması boyunca gözyaşlarına hakim olan Dursun Ali Şahin, kendisini uğurlamaya gelenlerle tek tek tokalaştıktan sonra İstanbul`a gitmek üzere bindiği otomobilde gözyaşlarına hakim olamadı. Çevredekileri otomobilin camından selamlayan Vali Şahin daha sonra kentten ayrıldı.

Emekli olan Vali Dursun Ali Şahin`in yerine Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç`ın velaket edeceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Edirne – Engin ÖZMEN-Ali Can ZERAY
2015-12-25 16:10:19

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more