Reklamsız Sözcü

Efkan Ala: Bölgemizdeki konjonktüel dalgalanmalar vicdanımızda büyük yaralar açıyor

Efkan Ala: Bölgemizdeki konjonktüel dalgalanmalar vicdanımızda büyük yaralar açıyor

android-time 20:31 30 Aralık 2015
Efkan Ala: Bölgemizdeki konjonktüel dalgalanmalar vicdanımızda büyük yaralar açıyor
Efkan Ala: Bölgemizdeki konjonktüel dalgalanmalar vicdanımızda büyük yaralar açıyor

ANKARA, (DHA)- İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, `Bakmayın hendek kazmalara, oralara bomba yerleştirmelere, Türkiye`nin bu büyük gidişatını sabote etmeye çalışmalara bu bin yıllık kardeşlik zemini içerisinde çözülecek, çözülüyor. Bölgemizdeki konjonktürl dalgalanmalar vicdanımızda büyük yaralar açıyor. Irak, Suriye, Mısır`da diğer bölgelerde olan hadiselerde kısa dönemli iyimserlik içerisinde maalesef olamıyorum` dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, konuşmasının başında, `Umarım buradan hayal kırıklığı içerisinden çıkmazsınız. Kendi dağarcığımda olanı sizlerle paylaşacağım. Ne eksik ne fazla. Benden polis raporu bekleyen varsa biraz hayal kırıklığı ile buradan ayrılabilir` açıklamasında bulundu.

`BİR YANGIN VAR BİR ÜLKE YANIYOR DİYORSUNUZ Kİ BU YANGININ DUMANI BİZE GELMESİN`

Terör ve güvenlik konularına değinen Ala, `Zenginlik kalkınmışlık bir konformizmi de beraberinde getiriyor. Bir yangın var bir ülke yanıyor ve biz burada oturmuşuz sizler diyorsunuz ki bu yangının dumanı bize gelmesin. Bu böyle olmaz. Bununla mücadele etmek istiyorsunuz yangının yerinde söndürülmesine yardım edeceksiniz. Bizim medeniyetimize düşen budur. Sizin de çıkarınıza olan budur. Yoksa dünya öyle bir noktaya geldi ki yangın orada devam etsin ama dumanı bize gelmesin. Deseniz de maalesef gelir. Yine de her türlü işbirliğini yapacağız. Bunu da gerçekten tartışmamız gerekir` diye konuştu.

`78 MİLYON BİR ARADA OLURSAK ÇOK PROBLEMİ ÇÖZERİZ`

Ala, `Böyle bir milleti beyhude uğraşlarla bölme, parçalamak önünü kesmek istiyorlar. Bunlar beyhude işler. 78 milyon bir arada olursak çok problemi çözeriz. Gelecek kuşakların başının belası olmaması için bu terör, kalkınmamışlık, bu entelektüel fukaralık bize yakışmayan ne varsa şu anda onlarla uğraşıyoruz` ifadelerini kullandı.

`BÖLGEMİZDEKİ KONJONKTÜRL DALGALANMALAR VİCDANIMIZDA BÜYÜK YARALAR AÇIYOR`

Ala, `Bakmayın hendek kazmalara, oralara bomba yerleştirmelere, Türkiye`nin bu büyük gidişatını sabote etmeye çalışmalara bu bin yıllık kardeşlik zemini içerisinde çözülecek, çözülüyor. Bölgemizdeki konjonktüel dalgalanmalar vicdanımızda büyük yaralar açıyor. Irak, Suriye, Mısır`da diğer bölgelerde olan hadiselerde kısa dönemli iyimserlik içerisinde maalesef olamıyorum. Oralarda bir uyanış, iyileşme başlar olur. İslam dünyasının layık olmadığı bu durumdan oradaki kardeşlerimiz de bir an önce çıkar. Ama oralara en fazla katkı sunma potansiyeline sahip olan yine Türkiye`dir` diye konuştu.

DHA-Politika – Türkiye-Ankara – ANKARA, (DHA)-
2015-12-30 20:29:42

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 20:3230.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more