Reklamsız Sözcü

Emniyet Müdürü Şahin: Artık hırsızlar rahat hırsızlık yapamayacak

Emniyet Müdürü Şahin: Artık hırsızlar rahat hırsızlık yapamayacak

android-time 20:17 30 Aralık 2015
Emniyet Müdürü Şahin: Artık hırsızlar rahat hırsızlık yapamayacak
Emniyet Müdürü Şahin: Artık hırsızlar rahat hırsızlık yapamayacak

Eyüp KELEBEKESKİŞEHİR, (DHA)- ESKİŞEHİR Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, hayırseverler tarafından bağışlanan 6 aracın teslim töreninde, `Artık bahanemiz kalmadı, daha iyi çalışacağız. Arabanız var mı var, teçhizatınız var mı var. Demek ki artık daha rahat hırsızlar hırsızlık yapamayacak. Yaparlarsa da yanına kar kalmayacak` dedi.

Huzur Sevenler ve Destekleyenler Derneği üyesi hayırsever işadamları tarafından Emniyet Müdürlüğü`ne bağışlanan 6 adet hafif ticari aracın teslimi nedeniyle tören düzenlendi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, Huzur Sevenler ve Destekleyenler Derneği Başkanı Necip Fazıl Şahin ile emniyet mensupları katıldı. Bağışta bulunan işadamlarına teşekkür eden Eskişehir Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, şöyle konuştu:

`3 yıl içerisinde eskiyen araçlarımız ki 2013 senesinde geldiğimde maalesef Toros araçlarımız da vardı. Bu tür eskiyen araçlar, ekonomik ömrünü tamamlamış araçlarımızın tamamı 135 adetti. 3 yıl içerisinde elimizden çıkardık. Elden çıkardığımız 135 aracın yerine de 178 araç, az bir rakam değil, 178 sıfır araçlarımızı hem il merkezimizde hem de ilçelerimizde görevlendirdik. Artık bahanemiz kalmadı, daha iyi çalışacağız. Arabanız var mı var, teçhizatınız var mı var. Demek ki artık daha rahat hırsızlar hırsızlık yapamayacak. Yaparlarsa da yanına kar kalmayacak. Son zamanlarda mahallerde artan hırsızlıklara karşı çok ciddi hazırlanmanız lazım. Bir ekip oluşuyor harsızlık ekibi. Siz de ona karşı bir ekip oluşturmanız lazım. En son 7 kişi yakalandı. Çaldıkları çok değerli eşyalar da var. Hırsızlık olayları bu 6-7 kişinin hapse girmesiyle sokaklar biraz nefes alacak. Ama bu biliyorsunuz toplum hayatı. Bir müddet sonra yeni yeni ekipler oluşturmaya başlayacaklar, biz de onlara aman vermeyeceğiz.`

Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, araç bağışında bulunan işadamlarına birer plaket verdi.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Eskişehir – Eyüp KELEBEK
2015-12-30 20:14:49

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more