Reklamsız Sözcü

Engelli çocuk ifadesini değiştirince beraat etti

Engelli çocuk ifadesini değiştirince beraat etti

android-time 11:29 28 Aralık 2015
Engelli çocuk ifadesini değiştirince beraat etti
Engelli çocuk ifadesini değiştirince beraat etti

Salih ÜÇTEPEADANA, (DHA)- ADANA`da 21 yaşındaki Uğur Solmaz, engelli 13 yaşındaki Murat Karakuş`un 10 lirasını gasp ettiği iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada, Karakuş`un ifade değiştirmesi üzerine beraat etti.

3 yaşında geçirdiği rahatsızlık sonucu bedensel engelli olunca, tekerlekli sandalyede yaşamını sürdürmeye başlayan Murat Karakuş, geçen 18 Kasım`da Merkez Yüreğir İlçesi`nin Anadolu Mahallesi`ndeki evinden yoğurt almak için çıktı. Tekerlekli sandalyesiyle evden çıkıp Çukurova Caddesi`ne gelen Karakuş`a, iddgaya göre, yardım etme bahanesiyle yaklaşan Uğur Solmaz, çocuğun itirazına rağmen akülü sandalyesini itekleyerek kaldırıma çıkarttı. İddiaya göre Karakuş`un boğazına sarılan Solmaz, elinde gördüğü 10 TL`yi istedi. Parayı vermek istemeyen çocuğun boğazını tutarak, `Vermezsen seni öldürürüm` diye tehdit eden Solmaz, 10 lirayı zorla alarak kaçtı.

15 YIL HAPSİ İSTENDİ

Hatay`ın Payas İlçesi`nde akrabalarının yanında yakalanan Uğur Solmaz, tutuklandı. Uğur Solmaz, `beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı yağma` suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 7`nci Ağır Ceza Mahkemesi`nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Suçlamayı kabul etmeyen Solmaz, `Engelli çocuğu görünce yardım etmek için yanına gittiğimde elinde 10 TL para gördüm. Karnım acıktığı için kendisinden o parayı istedim. O da bana 10 TL`yi verince oradan ayrıldım. Kesinlikle çocuğu tehdit edip boğazını sıkmadım` diye savunma yaptı.

VİCDANIM SIZLIYOR

Murat Karakuş ise mahkemede ifadesini değiştirerek, `Bakkala gittiğim sırada yanıma gelerek yardım etmek istediğini söyledi. Ben önce istemedim ancak ısrar edince kabul ettim. Ben kendisine acıdığım için annemin verdiği 10 TL`yi ona verdim. Herhangi bir şekilde beni tehdit edip boğazımı sıkmadı. Eve gittiğimde annemden korktuğum için bu şekilde söyledim. Vicdanen rahatsızım` dedi. Murat Karakuş`un annesi Dünya Karakuş ise Uğur Solmaz`dan şikayetçi olmadı.

Mahkeme heyeti, Uğur Solmaz`ın beraatine karar verip tahliye etti.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – Salih ÜÇTEPE
2015-12-28 11:24:25

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more