Reklamsız Sözcü

Erdoğan: Herkes rol yapıyor, herkes rol çalmanın peşinde koşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Şeb-i Arus' töreni dolayısıyla İstanbul'da katıldığı programda bir konuşma yaptı. Erdoğan, IŞİD'le mücadele konusunda vurgu yaptı.

android-time 22:27 19 Aralık 2015
Erdoğan: Herkes rol yapıyor, herkes rol çalmanın peşinde koşuyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Şeb-i Arus' töreni dolayısıyla İstanbul'da katıldığı programda bir konuşma yaptı. Erdoğan, IŞİD'le mücadele konusunda vurgu yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ‘Şeb-i Arus İstanbul 2015’e katıldı.

Tören sanatçıların söylediği ilahilerle başladı. Türk Tasavvuf Müzisyeni Sami Özer ilsahi söylediği sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanına gitti. Erdoğan da Sami Özer’e eşlik ederek Salat-ı Ümmiye getirdi.

“DAEŞ GİBİ ÖRGÜTLER BAHANE EDİLEREK, MÜSLÜMANLARA DARBE ÜSTÜNE DARBE VURULUYOR”

Ardından kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı. Erdoğan, “Suriye’de 400 bin masum insan katlediliyor. 12

milyon masum insan evinden, yurdundan ediliyor. ‘Müslümanım’ diyen birileri hala zalimin yanında yer almayı, zulmü teşvik etmeyi sürdürüyor. İslam’a ait söylem, sembollerle, Müslümanlara karşı tarihin en büyük savaşlarından birini yürüten DAEŞ gibi örgütler bahane edilerek, Müslümanlara darbe üstüne darbe vuruluyor” dedi.

“BOMBALAR BAMBAŞKA HESAPLAR İÇİN ATILIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Hemen yanı başımızda Suriye’ ‘yi bombalayan bir ülkenin operasyonlarına bakıyoruz. Yüzde 10 oranında DAEŞ’i, yüzde 90 oranında içinde Türkmen kardeşlerimizin de olduğu ülkedeki rejimin muhalifi diğer grupları, yani Müslümanları hedef aldığını görüyoruz. Lütfen artık kimse kimseyi kandırmasın. Suriye’de DAEŞ bahanesiyle yürütülen güç mücadelesi, at izinin it izine karıştığı trajik bir oyuna, bir tiyatroya dönüştü. Herkes rol yapıyor. Herkes rol çalmanın peşinde koşuyor. Ama ölen insanlar gerçek. Ölen bebekler, çocuklar, ölen kadınlar, ölen ak sakallı ihtiyarlar gerçek. Yıkılan evler, okullar, ibadethaneler, tarihi eserler gerçek. Bombalar bambaşka hesaplar için atılıyor. Ama bunların patladığı yerde dökülen kanlar, kararan hayatlar var.”

“BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ, EN KÜÇÜK BİR MÜSAMAHAYA İZİN VERMEDEN DEVREDEN ÇIKARMAK ZORUNDAYIZ”

“Ülkemizde PKK, güneyimizde PYD ve YPG, bütün bunlar birbiriyle aynıdır, birbirinden farkları yoktur” diyen Erdoğan, “Terörün dini, milleti, ırkı, vatanı yoktur. Terör terördür, hepsi kötüdür ve ne acıdır ki şu anda bölgedeki bu terör örgütleri örtülü veya açık olarak aynı yerlerden, aynı kaynaklardan besleniyor. Bölgemizde güya terörle mücadele için yığılan silahlar, terör örgütlerinin elinde birer ölüm makinesine dönüşmüş durumda. Bu mesele Türkiye’nin, bizimle birlikte tüm bölge halklarının, kardeşlerimizin bekası meselesi haline dönüşmüştür. Irak’ta, Suriye’de ve diğer ülkelerde DAEŞ denilen istismar aracını süratle ortadan kaldırmak mecburiyetindeyiz. Aynı

şekilde ülkemizin içinde de benim Kürt kardeşlerime en büyük eziyeti yapan, ülkemizin istikrarını tehdit eden bölücü terör örgütünü, en küçük bir müsamahaya izin vermeden devreden çıkarmak zorundayız. Bunu devreden çıkarıncaya kadar silahlı kuvvetlerimiz, emniyet güçlerimiz, gönüllü köy korucularımız hep birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

“HASMIMIZA KORKU VEREN BİR KONUMA GELMEK MECBURİYETİNDEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle bitirdi: “Dünyayı dolaşan bir elçiniz olarak, bir kardeşiniz olarak, şunu bilin: İslam alemi Türkiye’ye bakıyor. Türkiye’yi takip ediyor. Bu bakımdan sorumluluğumuz çok büyük. Millet olarak hem kendimiz hem kardeşlerimiz hem tüm insanlık için süratle hedeflerimize ulaşmak, dostumuza güven, hasmımıza korku veren bir konuma gelmek mecburiyetindeyiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 23:3019.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more