Reklamsız Sözcü

Erdoğan Ankara’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dostluk Derneği Üyeleri’ni kabul törenine katıldı.

android-time 13:31 22 Aralık 2015
Erdoğan Ankara’da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dostluk Derneği Üyeleri’ni kabul törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasında ‘paralel yapı'yla mücadeleye değindi. Erdoğan, Fethullah Gülen için “Çete lideri başta olmak üzere diğer kaçakları da getirip adalete teslim edeceğiz. Fizan'a da gitseler yaptıklarının hesabını vermekten onları hiç kimse kurtaramayacak” dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

17 Aralık siyasi hayatımıza 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi kazınmış kara bir günün, bir darbe girişiminin yıldönümüdür. 17 Aralık 2013'te polis ve yargı içinde gizlenmiş çete, ipini elinde tutan üst aklın emir ve direktifleri doğrultusunda, kendi örgüt çıkarları için hükümetimize darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Pensilvanya'daki çete liderinin büyük bir gizlilik içinde inşa ettiği dini cemaat görünümündeki bu şebekenin asıl amacını, kimlerce ne şekilde kullanıldığını milletçe müşahade ettik. 2 yıl boyunca her yerde inlerine girdik, girmeye devam ediyoruz. 40 yıllık çalışmanın neticesinde ulaşabildikleri bu kurumlara sızma operasyonu, hakikaten bizleri şu anda ciddi manada yoruyor. Ama yorulsak da bu işi Allah'ın izniyle neticeye ulaştıracağız. Bizim için harita üzerinde yer gösterip ‘yok Malezya'ya, yok Sudan'a kaçacak' diye iftira atan kibir abideleri bugün kendileri kaçacak delik arıyorlar, biz buradayız. ‘Haram lokma yemedik' diye şov yapıyorlar. Sınav sorularını çalmaktan yolsuzluğa, himmet paralarını Türkiye karşıtı lobilere peşkeş çekmeye, gırtlaklarına kadar harama bulaştıkları görülmüştür. Bunları maşa olarak kullanan çevreler de gördükleri beceriksizlik karşısında kendilerini şimdi terk etmeye başlamışlardır. Daha da önemlisi milletimiz nazarında tüm itibarlarını kaybediyorlar. Biz de milletimizden aldığımız güçle bu kanser hücresini vücuttan temizlemek için var gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda Amerika'da güçlü bir hukuk bürosuyla bu çalışma yürüyor. Paralel örgütün uluslararası bağlantıları üzerine kararlılıkla gidiyoruz. Artık hiçbir yerde eskisi gibi hareket edemiyorlar. Pensilvanya'daki çete lideri ve örgüt üst yönetiminin ülkemize iadesi noktasında da gereken tüm hukuki süreçleri yürütüyoruz.
m Nasıl Başbakanlık Ofisi'ne böcek koyanları saklandıkları inlerinde bulup yargıya teslim etmişsek inşallah çete lideri başta olmak üzere diğer kaçakları da getirip adalete teslim edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, Fizan'a da gitseler yaptıklarının hesabını vermekten onları hiç kimse kurtaramayacak. Bu millet ihaneti asla affetmez. Paralel yapı, milletimizin kutlu yürüyüşünü sabote etmek için kullanılan ne ilk ne de son araçtır. Artık eskisi gibi dengeleriyle rahatça oynanabilen, zayıf bir ülke değiliz. Üzüntüm, bu örgütün, PKK ve benzeri örgütlerle el ele olmasıdır. Onlarla beraber hareket ediyor, beraber çalışıyorlar”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:4323.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more