Reklamsız Sözcü

Erdoğan Kültür-Sanat Ödülleri’nde konuştu

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Ödülleri töreninde konuştu.

android-time 14:52 9 Aralık 2015
Erdoğan Kültür-Sanat Ödülleri’nde konuştu
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Ödülleri töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Törene katıldı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Ülkemizde çok önemli değerler ve kıymetler var. Milletimiz ve devletimiz adına takdirimizi, sevgimizi göstermeye çalışıyoruz.

Anadolu insanlık tarihinin her bakımdan en mümbit medeniyetlerine, devletlerine, toplumlarına ev sahipliği yapmış kadim bir coğrafyanın kalbidir. Bu topraklar üzerinde yaşayan her toplumu, maddi manevi zenginleştirmiş, ufkunu açmış, vizyonunu genişletmiştir. Aynı şekilde bizim milletimiz de gittiği her yerde, doğru gördüğü, güzel gördüğü, faydalı gördüğü her şeyi hiçbir kompleks duymadan alan ama aynı zamanda oralara da bir şeyler veren, kazandıran bir toplumdur. Bin yıldır bu toprakların insanlığa kazandırdığı büyük değerlerin gerisinde böyle bir terkip vardır. Anadolu coğrafyasıyla milletimizin bir ortak noktası da yapılarında asla bir ümitsizliğin, pes etmenin olmamasıdır. Yunus'un bu sözü, coğrafyamızı ve milletimizi çok iyi anlatıyor.

Son 200 yılımızın bu milletin bitişinin, tükenişinin, teslimiyetinin beklentisiyle geçtiğine inanıyorum. Onca badireye, hataya, saldırıya rağmen hamdolsun böyle bir durum gerçekleşmedi ama hâlâ bekleniyor.

2015 de bitmek üzere, milletimiz dimdik ayakta. İslam dünyası yine Türkiye'ye bakıyor.

“BİZİM İÇİN ASIL TEHLİKE…”

Bu süreçte çok yara aldık, kayıplar verdik, mevzi kaybettik. Buna rağmen bulunduğumuz yer çok önemlidir. Cumhurbaşkanlığı forsundaki yıldızlarındaki forslara yüklediğimiz mana çok önemlidir. Resmi törenlerde temsili olarak yer alan unsurlar çok önemlidir. Bunların hiçbiri rastgele öne çıkarılmış semboller değildir. Ülke ve millet olarak bizim için ne siyasi, ne ekonomik krizler yıkıcı bir tehdittir. Bizim için asıl tehlike coğrafyamızla ve milletimizle ilgili bu vizyonu kaybetmemizdir.

Bizi biz yapan, diğer toplumlardan farklı kılan, yaşadığımız bunca badireye rağmen ayakta tutan gücü çok iyi kavramalıyız. Çünkü milletlerin geçmişleriyle olan bağları sürdürmede, tarihiyle olan bağı sağlamada kültür ve sanat hayati bir role sahiptir.

Bugün burada ödüllerini tebliğ edeceğimiz isimlerin her birine bu gözle bakıyor, çalışmalarını bu yaklaşımla anlamlı hale getiriyoruz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0509.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more