Reklamsız Sözcü

Ermenistan sınırına Rus sevkiyatı!

Rusya'nın Türkiye-Ermenistan sınırına askeri sevkiyat hazırlığı yaptığı iddia ediliyor.

android-time 12:00 14 Aralık 2015
Ermenistan sınırına Rus sevkiyatı!
Rusya'nın Türkiye-Ermenistan sınırına askeri sevkiyat hazırlığı yaptığı iddia ediliyor.

Ermenistan medyasına göre; Rusya, Ermenistan hükümetinin çağrısı üzerine Türkiye Ermenistan sınırına askeri birlikler konuşlandırmaya hazırlanıyor. Arapça da yayın yapan khabararmani.com Ermeni haber sitesinin haberine göre; Putin, Rus askerlerinin Ermenistan'a gönderilmesi kararını imzaladı ve birliklerin gönderilmesine de yakında başlanacak. 

FOTO:DHA Haberde, 7 bin Rus askerinin Türkiye-Ermenistan sınırının sıfır noktasına konuşlandırılacağı iddia edildi.

7 BİN RUS ASKERİ!

Habere göre 7 bin Rus askeri Rusya'nın 58. kolordusunun seçkin birliklerinden oluşturulacak ve Ermenistan Türkiye sınır bölgesinde sıfır noktasına yerleştirilecek. Ermenistan Türkiye sınırına yerleşecek olan Rus askeri gücü roketlere ve tanklara da sahip olacak.

Haber Ermenistan'daki Rus askeri birliklerinin karargâhının ve Suriye'deki S 400 füzelerinin konuşlandırıldığı Rus askeri üssünün özel iletişim kanallarından doğrudan bağlantı içinde olacağını da vurguluyor ve bu iki merkezin koordineli radar faaliyetlerinin Türkiye hava sahasının % 85'ine ulaşacak bir alanı kapsayacağının da altını çiziyor.  Habere göre Rus birlikleri Ermenistan'ın Türkiye'den gelebilecek bir askeri saldırıya karşı Rusya'dan yardım talebi üzerine Ermenistan'a gönderiliyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:0414.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more