Reklamsız Sözcü

Erzurum Valiliği öncülüğünde bir yardım vakfı kuruldu

Erzurum Valiliği öncülüğünde bir yardım vakfı kuruldu

android-time 17:07 25 Aralık 2015
Erzurum Valiliği öncülüğünde bir yardım vakfı kuruldu
Erzurum Valiliği öncülüğünde bir yardım vakfı kuruldu

Hümeyra PARDELİ ERZURUM, (DHA)- ERZURUM Valiliği öncülüğünde kurulan Erzurum Uluçınar Vakfı`nın `kimsesizlerin kimsesi` olacağı belirtilerek hayırseverlerden yardım bekleniyor.

Yapılan açıklamada, Uluçınar Vakfı`nın temelleri Vali Ahmet Altıparmak`ın başkanlığında, belediye başkanları, üniversite rektörleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve işadamlarının başlattığı çalışma ile atıldığı duyuruldu. Vakfın dul ve yetimlere sahip çıkacak bir yapıda olduğuna işaret eden Vali Ahmet Altıparmak, Erzurumlulardan da Uluçınar Vakfı`na destek olmalarını istedi. Vakfın dul ve yetimlere sahip çıkacak bir yapıda, 1904 ailenin kayıtlı olduğunu hatırlatan Vali Altıparmak, `Bu vakıf ile Erzurum`da kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışıyoruz. Ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok malzemeye ihtiyacımız var. Bunların karşılanması noktasında şehrimizde bulunan tüm hayırseverleri, tüm Erzurumluları vakfımızın çalışmalarına destek vermeye, sahip çıkmaya çağırıyoruz` diye konuştu.

KULLANILMAMIŞ EŞYA İSTENİYOR

İlçelerde kaymakamlıklar tarafından vakıf çalışmalarının yürütüldüğü vurgulanırken yardıma muhtaç aileler için bir ihtiyaç listesi de açıklandı. Yardımların kullanılmamış olması istenirken, yardım edecek hayırseverlerin Uluçınar Vakfı gönüllülerinden Haluk İlhan ile telefonla bağlantıya geçmeleri bildirildi. `Uluçınar Vakfı ihtiyaç listesi`nde yer alan eşyalar ile miktarları ise şöyle:

`214 bilgisayar, 134 televizyon, 174 çamaşır makinesi, 176 buzdolabı, 117 fırın, 208 yatak, 193 baza, 96 koltuk, 20 bulaşık makinesi, 117 elektrik süpürgesi, 213 halı, 223 sandalye, 224 çekyat.`

DHA-Genel – Türkiye-Erzurum – Hümeyra PARDELİ
2015-12-25 17:02:20

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more