Reklamsız Sözcü

Facebook`ta hava kirliliğine karşı maskeli eylem

Facebook`ta hava kirliliğine karşı maskeli eylem

android-time 16:49 25 Aralık 2015
Facebook`ta hava kirliliğine karşı maskeli eylem
Facebook`ta hava kirliliğine karşı maskeli eylem

Tezcan SOLMAZDÜZCE, (DHA)- DÜZCE`yi Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği üyeleri, maske takarak çektirdikleri fotoğrafları, sosyal medya hesaplarına koyarak, kış mevsimi ile birlikte kentte artan hava kirliliğine dikkat çekti.

Sivil toplum kuruluşları, kentteki hava kirliliğine çözüm bulunması için çeşitli toplantılarda bir araya gelirken, Düzce`yi Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği, hava kirliliğine karşı sosyal medya üzerinde eylem başlattı. Dernek üyeleri, maske takarak çektirdikleri fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi Facebook`ta profil fotoğrafı yapıp, `Kanser olmak kaderimiz değil, temiz hava solumak istiyoruz` yazdı. Dernek Başkanı Cemal Aksan, Düzce`yi nefes alınabilir bir şehir haline getirmeleri için idarecileri göreve davet ettiklerini belirterek, şöyle dedi:

`Bu sorunu görmezden gelmenin halkın sağlığı ile oynamak anlamına geleceği tereddütsüzdür. Düzce`nin yaşanabilir bir şehre, nefes alınabilir bir havaya sahip olabilmesi için oluşturduğumuz komisyon aracılığıyla her türlü girişimi başlatacağımızı Düzce halkına duyuruyoruz. Buradaki önemli husus Düzce Halkının soruna sahip çıkmasıdır. Sorun hepimizin sorunu ise çözüm için hep birlikte hareket etmeliyiz. Biz, hava kirliliğine dikkat çekmek amacı ile sosyal medya profil fotoğraflarımızı maskeli fotoğraflarımızla donatarak eylem başlattık. Herkesin bu eyleme destek vermesini istiyoruz.`

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Düzce – Tezcan SOLMAZ
2015-12-25 16:42:13

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more