Reklamsız Sözcü

Fırtına nedeniyle 6 gemi limana yanaşamadı

Fırtına nedeniyle 6 gemi limana yanaşamadı

android-time 22:46 31 Aralık 2015
Fırtına nedeniyle 6 gemi limana yanaşamadı
Fırtına nedeniyle 6 gemi limana yanaşamadı

Mehmet OKUR SİLİFKE, (MERSİN), (DHA)- MERSİN`in Silifke İlçesi Taşucu Mahallesi`nde faaliyet yürüten Seka Limanı ve Taşucu Limanı, aşırı fırtına nedeniyle kapandı. Lübnan-Taşucu ve KKTC-Taşucu seferi yapan 6 gemi, fırtına nedeniyle limana yanaşadı.

Akgünler Denizcilik, Medstar Denizcilik ve Filo Denizcilik firmalarına ait 4 yolcu ve 2 yük gemisi, limana yanaşamadığı için açık denizde demirledi. 2 gemi 24 saat, 4 gemi ise 6 saati aşkın süredir açıkta beklerken, gemilerde yaklaşık 700 yolcunun olduğu öğrenildi. Yolcuların arasında hamile, hasta ve çocukların bulunduğu bildirilirken, gemide fenalaşan hamile 2 yolcunun Sahil Güvenlik ekipleri tarafından alınarak hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Açık denizde endişeli bekleyiş sürerken, yolculara çorba ve makarna verildiği kaydedildi.

Deniz taşımacılığı yapan firma yetkililerin yaptığı sözlü açıklamada, `Çözüm noktasında Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile görüşüldü. Liman Başkanlığı, aşırı fırtınadan dolayı limanın kapatıldığını, yarın sabah saat 11.00`e kadar limanın kapalı kalacağını açıkladı` ifadelerine yer verildi. İçinde çok sayıda yolcu ve yükün bulunduğu gemiler, limana yanaşmak için yeniden açılmasını bekliyor.

DHA-Genel – Türkiye-Mersin Silifke – Mehmet OKUR
2015-12-31 22:42:55

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 22:4731.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more