Reklamsız Sözcü

Gecekonduda askeri malzeme bulundu!

Ankara, Dikmen'de bir gecekonduya yapılan baskında askere ve polise ait malzemeler bulundu.

android-time 13:00 29 Temmuz 2015
Gecekonduda askeri malzeme bulundu!
Ankara, Dikmen'de bir gecekonduya yapılan baskında askere ve polise ait malzemeler bulundu.

Kamil ELİBOL / ANKARA

Polis, PKK’nın Ankara’da sahnelemek istediği “kaos” planını son anda önledi.. İhbar üzerine düzenlenen operasyonda PKK bağlantılı üç şüpheli gözaltına alındı. Grubun, asker ve polis üniformaları giyerek Kızılay’da toplumsal gerilime yol açacak silahlı eylemler hazırlığında olduğu öne sürüldü. Firar eden 2 kişinin yakalanması için operasyon düzenlendi.

ASKER-POLİS KAMUFLAJI

Hakkarili olan ve Ankara’da yaşayan şüphelilerin Başkent’in göbeği sayılan Kızılay’da silahlı provokasyon planladığı saptandı. Örgüt yöneticilerinden aldıkları talimatla Ankara’da “Gezi Parkı” eylemlerin fitilini ateşlemeyi amaçlayan gruba “silah” gelmeden baskın yapıldığı öğrenildi.

Operasyon Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne gelen ihbarla başlatıldı. İhbarda F.T.’nin Dikmen Sokullu’da bulunan bir hurdacıda çok sayıda illegal malzemenin saklandığı ihbar edildi. Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, 7 Sulh Ceza hakimliğinin arama kararı çıkartarak operasyon için düğmeye bastı.

İŞYERİ DEPO GİBİ

İsmini açıklamayan ihbarcı, “Bu şahsın elindeki 400-500 tane AFAD ve sivil savunmaya ait kimyasal gaz maskesini Gezi Parkı eylemlerini yapan marjinal gruplara veya PKK terör örgütüne satmaya çalıştığı ve gaz maskelerinin iş yerinde bulunduğunu” söyledi.
Mahkeme kararı ile işyerinde yapılan aramada; 15-20 koli gaz maskesi, gaz maskesi filtresi, çok sayıda askeri tip dürbün, 15 koli askeri tip eldiven, çok sayıda askeri uyku tulumları, yaklaşık 600-700 adet askeri tip kar ayakkabısı, yürüyüş malzemesi, çok sayıda AS-İZ yazılı askeri inzibat miğferi, NATO ve Sahil Güvenlik ibareli çok sayıda askeri giyim malzemesi, yaklaşık 8-10 koli Çevik Kuvvet ibareli bere ele geçti.

3 KİŞİ GÖZALTINDA

Polis, C.Y., S.E.F. ile T.B.Y. adlı üç şüpheliyi gözaltına aldı. İki şüpheli firar etti. Emniyete getirilerek sorgulanan üç şüpheli susma hakkını kullanıp ifade vermedi. Polis, şüphelilerin kaos planının emrini kimden aldığını araştırıyor. Eylem emrinin Hakkari kırsalından geldiği yönünde bilgilere ulaşıldı. Savcılığa sevk edilecek kişilerin emniyette ilişik kayıtlarının çıktığı ifade edildi.

Son güncelleme: android-time 15:4529.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more