Reklamsız Sözcü

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak’ta

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Şırnak'a gelerek PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar hakkında brifing aldı.

android-time 14:12 19 Aralık 2015
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Şırnak’ta
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Şırnak'a gelerek PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar hakkında brifing aldı.

Şırnak’ın sokağa çıkma yasağı bulunan Cizre ve Silopi ilçelerinde, güvenlik güçleri hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen ve 10 bin güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonlar devam ederken, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar bugün Şırnak’a geldi.

Foto: CİHAN arşiv – Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar

Orgeneral Hulusi Akar, yanında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, 2’inci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ile birlikte helikopterle Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na indi. Komutanların gelişinde bulundukları helikopterlere Kobra helikopterler de eşlik etti.

ŞEHİT CENAZESİNE KATILDILAR

Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve beraberindeki komutanları Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar karşıladı. Komutanlar burada dün Cizre İlçesi’nde şehit olan jandarma uzman çavuş Serkan Has için düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törenin ardından şehit Has’ın cenazesi memleketi Osmaniye’ye gönderildi.

Törenin ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Cizre ve Silopi’de yürütülen operasyonlar hakkında brifing aldı. Orgeneral Akar ve yanındaki komutanlar daha sonra bölgedeki birliklerde denetlemelerde bulundu.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more