Reklamsız Sözcü

Gıda zehirlenmesine makarna sosu neden olmuş

Gıda zehirlenmesine makarna sosu neden olmuş

android-time 16:25 28 Aralık 2015
Gıda zehirlenmesine makarna sosu neden olmuş
Gıda zehirlenmesine makarna sosu neden olmuş

Hüsnü Ümit AVCISİVAS, (DHA) – SİVAS`ta özel bir çağrı merkezinde çalışan 28 kişi, gıda zehirlenmesi rahatsızlıklarıyla hastaneye kaldırıldı. Tedavileri tamamlanan çalışanlar taburcu edilirken, zehirlenmeye, makarna sosunun neden oduğu belirlendi.

Kentte çeşitli kuruluşlara çağrı merkezi hizmeti veren bir firmada çalışan personel cumartesi günü öğlen 13.30 sıralarında çorba, köfte, patates ve makarnadan oluşan öğlen yemeğini yedi. Aradan birkaç saat geçtikten sonra akşam saatlerinde personelin bir kısmında, baş ve karın ağrısı, mide bulantısı şikayetleri başladı. Bunun üzerine firmaya ambulanslar çağırıldı. Rahatsızlanan personellerin bir kısmı ambulanslarla, bazıları da özel araçları ile Numune Hastanesi`ne götürülerek acil serviste gözlem altına alındı. Hastaneye gelen 28 kişiden bir kısmına serum takıldı. Şirketin yemeğini özel bir firmanın tedarik ettiği öğrenilirken, yaşanan olayın ardından yemek menüsünden incelenmek üzere numune alındı. Hastanede tedavileri yapılan çalışanlar daha sonra taburcu edildi.

Yemekten alınan örneklerin incelenmesi sonucunda, personelin rahatsızlanmasına makarna sosunun neden olduğu öğrenildi. Makarnayı sos kullanarak yiyenler rahatsızlanırken, diğer personelde bu tür belirtiler görülmediği öğrenildi.

Olayın ardından çalışanlar şikayetçi olmadı.

DHA-Genel – Türkiye-Sivas – Hüsnü Ümit AVCI
2015-12-28 16:18:09

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more