Reklamsız Sözcü

Gölcük, yılbaşında ziyarete kapatıldı

Gölcük, yılbaşında ziyarete kapatıldı

android-time 15:50 31 Aralık 2015
Gölcük, yılbaşında ziyarete kapatıldı
Gölcük, yılbaşında ziyarete kapatıldı

Ersin ERCAN-Mutlu YUCABOLU, (DHA) – BOLU`nun doğa harikalarından Gölcük Tabiat Parkı, devrik ve devrilme riski olan ağaçlar bulunduğu gerekçesiyle yılbaşı tatilinde ziyarete kapatıldı. Milli Parklar Genel Müdürlüğü`nden geldiklerini söyleyen kapıdaki 2 görevli, gelen ziyaretçileri geri çevirirken, basın mensuplarının da girişine izin verilmedi.

Bolu`ya 13 kilometre uzaklıkta çam ormanlarının arasında saklı Gölcük, dünden itibaren ziyaretçi girişine kapatıldı. Tabiat parkı girişinde 2 ayrı noktaya, `Gölcük Tabiat Parkı`nda şiddetli rüzgar nedeniyle devrik ve devrilme riski olan ağaçlar bulunmaktadır. Sahada bakım çalışmaları devam etmektedir. Ziyaretçilerimizin can güvenliği gerekçesiyle girişler kapatılmıştır` afişi asıldı. Gölcük`ün, pazartesi gününe kadar ziyarete kapalı kalacağı belirtildi.

ZİYARETÇİLER GİRİŞTE FOTOĞRAF ÇEKTİRİP DÖNDÜ

Milli Parklar Genel Müdürlüğü`nden geldiğini belirten kapıdaki 2 görevli, tabiat parkına gelen ziyaretçileri içeriye almadı. Görevliler, devrilen ağaçlar nedeniyle içeride çalışma yapıldığını, bu yüzden girişe izin verilmediğini söyledi. Bunun üzerine ziyaretçilerden bazıları giriş kapısının önünde araçlarından inip karla kaplı orman manzarasıyla fotoğraf çektirerek Gölcük`e giremeden döndü.

BASINA DA KAPATILDI

Kapıdaki görevliler, şiddetli rüzgar nedeniyle Gölcük`te 15 ağacın devrildiğini, müfettişlerin içeride inceleme yaptığını, devrilme riski bulunan ağaçlar olduğu için basın mensuplarının da girişine izin verilmediğini söyledi. Görevliler, tabiat parkının yılbaşı tatilinden sonra pazartesi günü ziyarete açılacağını belirtti.

Orman ve Su İşleri Bolu Şube Müdürlüğü yetkilileri ise, Gölcük`ün yılbaşında ziyarete kapatılmasıyla ilgili resmi açıklamanın daha sonra yapılacağını belirtti.

DHA-Genel – Türkiye-Bolu – Ersin ERCAN
2015-12-31 15:35:24

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:5131.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more