Reklamsız Sözcü

Hakkari`de `Savaş karşı barışı savunacağız` eylemi

Hakkari`de `Savaş karşı barışı savunacağız` eylemi

android-time 15:00 29 Aralık 2015
Hakkari`de `Savaş karşı barışı savunacağız` eylemi
Hakkari`de `Savaş karşı barışı savunacağız` eylemi

Behçet DALMAZHAKKARİ, (DHA) – HAKKARİ`de, Kamu Emekçileri Konfederasyonu`na bağlı (KESK) öncülüğünde `Savaşa karşı barışı savunacağız` sloganıyla oturma eylemi ve basın açıkaması yapıldı.

Hakkari kent merkezindeki Bulvar Caddesi üzerinde bulunan Belediye binası önünde toplanan KESK`e üye yaklaşık 200 kişi, yaklaşık 40 dakika süren oturma eyleminde bulundu. Ardından da basın açıklaması yapıldı. KESK`li grup adına basın açıklaması metni KESK Hakkari Şubesi Dönem sözcüsü Süleyman Aşkan tarafından okundu.

Aşkan şöyle konuştu:

`Şehirler abluka altına alınıp boşaltılmakta, yüzlerce insan evlerinden alınarak kapalı spor salonlarına hapsedilmekte, çocuklar ve kadınlar hedef alınarak katledilmektedirler. İnsan cesetleri günlerce sokaklarda bırakılmakta, almaya çalışan yakınlarına ateş açılmaktadır. Devlet, yaklaşık 3 bin 800 öğretmeni savaş boyutundaki operasyon öncesi hizmet içi eğitim adı altında ilçelerden çıkarırken 40 bin öğrenciyi kaderlerine terk etmekle ve sağlık emekçilerini hastanelere hapsetmekle çok tehlikeli bir mesaj vermiştir. Eğitim ve sağlık başta olmak üzere tüm kamu hizmetleri savaş düzenine göre yeniden dizayn edilmektedir. Bölgede belediye eş başkanlarının tutuklanması, eğitim ve sağlık emekçilerinin can güvenliklerinin ortadan kaldırılarak kamu hizmeti yapamayacakları hale getirilmeleri, sokaklara topların, tankların yerleştirilmesi, iktidarın iddia ettiği gibi sorunun sadece `hendek` olmadığını; asıl niyetlerinin Güneydoğu`dan Ortadoğu`ya uzanan büyük bir bölgenin savaş alanı haline getirmek olduğunu göstermektedir.`

DHA-Genel – Türkiye-Hakkari – Behçet DALMAZ
2015-12-29 14:52:05

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more