Reklamsız Sözcü

Hayvan bakım merkezi yenilendi

Hayvan bakım merkezi yenilendi

android-time 15:25 25 Aralık 2015
Hayvan bakım merkezi yenilendi
Hayvan bakım merkezi yenilendi

Nilüfer DEMİRBODRUM (Muğla), (DHA) – BODRUM`un Torba Mahallesi`ndeki, Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Bakım Merkezi, yenileme çalışmalarının ardından törenle hizmete açıldı. Sokaklarda yaşayan kedi ve köpek gibi evcil hayvanların bakımlarını ve tedavilerini gerçekleştiren Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Bakım Merkezi`nin rehabilitasyonu ve modernizasyonu sağlandı. Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonunda barınak modern bir görünüme kavuştu. 12 bin metrekare alanda hizmet veren ve kapasitesi 650 hayvanın bakım ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeye yükseltilen merkezin açılışına CHP`li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, belediye başkan yardımcıları, Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu, barınağın veteriner hekimleri, vatandaşlar ve TED Bodrum Koleji 2`nci sınıf öğrencileri katıldı. Başkan Kocadon, açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesti.

KLASİK MÜZİK DİNLEYEREK SAKİNLEŞİYORLAR

Röntgen ve ultrason cihazları ile en kaliteli operasyon malzemeleri temin edilen Bodrum Belediyesi Torba Geçici Hayvan Bakım Merkezi`nde, takılan hoparlör sistemi ile klasik müzik yayını yapılmaya başlandı. Avrupa`daki barınaklardan esinlenilerek başlatılan sistem ile köpeklere, piyanist ve köpek müzikleri uzmanı Lisa Spector tarafından derlenen müzikler çalınıyor. Bach, Vivaldi, Rachmaninoff gibi ünlü bestekarların, sakin ve yumuşak eserlerine yer veriliyor.

Başkan Kocadon, merkezde kamera sisteminin de kurulduğunu belirterek, `Ameliyathanemiz düzenlendi ve yeni cihazlar alındı. Hoparlör sistemi kurularak, klasik müzik yayını yapılıyor. Ayrıca kamera sistemi de kuruldu ve köpekler 24 saat izleniyor. Bakım merkezimizde artık teknoloji ile uyumlu son model kan ve kimyasal tahlil cihazları da mevcut, bu şartlarla daha modern hizmet verilecek` dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Muğla Bodrum – Nilüfer DEMİR
2015-12-25 15:17:21

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more