Reklamsız Sözcü

Hayvanat Bahçesi sakinlerine yılbaşı yiyeceği

Hayvanat Bahçesi sakinlerine yılbaşı yiyeceği

android-time 12:27 31 Aralık 2015
Hayvanat Bahçesi sakinlerine yılbaşı yiyeceği
Hayvanat Bahçesi sakinlerine yılbaşı yiyeceği

Mesut IŞIK- Büşra KAYAGEBZE(Kocaeli),(DHA) – KOCAELİ`nin Darıca İlçesi`ndeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı`nda yılbaşı öncesi hayvanlara kutular içerisinde yiyecekler verildi. Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Eğitim Müdürü Gökmen Aydın yılbaşı öncesi hayvanları ödüllendirdiklerini, maymunlara fıstık, ayı için meyve, aslan ve kaplana ise et verdiklerini söyledi.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı`nda yılbaşı öncesi hayvanlara ödüller verildi. Hediye kutularının içerisine et, meyve ve sebzeler konuldu. Bakıcıları kutuları hayvanların bulunduğu yerlere bırakırken, aslan ve kaplanlar önce koklayarak içerisinde ne olduğunu anlamaya çalıştıkları kutuları daha sonra pençeleriyle açarak içerisindeki yiyecekleri yediler. Ayı da aynı şekilde kutu içinde verilen meyveleri yedi.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Eğitim Müdürü Gökmen Aydın yılbaşında hayvanları unutmadıklarını belirterek, `Maymunlar için içerisinde fıstık olan hediye paketleri, yine parkımızda bulunan ayı için de meyve, aslan ve kaplana da koliler içerisinde etler verdik. Yılbaşında onları da unutmadık. 2015 yılında yeni hayvanlar aramıza katıldı. Bunlardan en çarpıcısı zırhlı gergedan Samir`di. 2016`da çizgili sırtlan, Samir`e eş bir zırhlı gergedan, aksis geyikleri ve başka hayvanat bahçelerinden gelecek çeşitli hayvanlarla 2016`yı karşılamak istiyoruz` dedi.

DHA-Genel – Türkiye-Kocaeli – Mesut IŞIK-Büşra KAYA
2015-12-31 12:13:58

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:2831.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more