Reklamsız Sözcü

HDP Kadın Koordinasyonu: Demokratik özerklik ve öz yönetim tartışması siyasete demokrasiye dahildir

HDP Kadın Koordinasyonu: Demokratik özerklik ve öz yönetim tartışması siyasete demokrasiye dahildir

android-time 14:27 31 Aralık 2015
HDP Kadın Koordinasyonu: Demokratik özerklik ve öz yönetim tartışması siyasete demokrasiye dahildir
HDP Kadın Koordinasyonu: Demokratik özerklik ve öz yönetim tartışması siyasete demokrasiye dahildir

ANKARA (DHA) – HALKLARIN Demokratik Partisi kadın koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada, `Eş Genel Başkanlarımız, hem ortak basın toplantısında hem de DTK Olağanüstü Kongresi`nde HDP programının ve seçim bildirgelerinin asli başlıklarından özyönetim iradesinin yanında açık ve net tutum alarak hepimizin iradesini yansıtmışlardır. Söz ve duruşlarının arkasındayız. Özyönetimi, kadınlar olarak var gücümüzle destekliyor ve savunuyoruz. Demokratik özerklik ve özyönetim tartışması siyasete ve demokrasiye dahildir` dedi.

Halkların Demokratik Partisi Kadın Koordinasyonu yaptığı yazılı açıklamada, `Bizzat Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, Başbakan Yardımcılığı eliyle Eş Genel Başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ`ı ve partimiz HDP`yi hedef alan hakaret ve linç kampanyasının bir kez daha alevlendirilmesi, yargı kurumunun bir tehdit silahı olarak kullanılması üzerine HDP Kadın Koordinasyonumuz bu açıklama ve çağrıyı yapma ihtiyacı hissetmiştir` diyerek, `Özyönetim ve demokratikleşme konusunun tartışılmasını engelleme, ülkeyi savaş zemininden siyasi çözüm ve müzakere zeminine çekebilecek bir fırsata ket vurma hamlesi bizi şaşırtmadı. Bu, AKP`nin ve çaresizlikten kıvranan egemenlerin klasik yöntemidir. Eş Genel Başkanlarımız, hem ortak basın toplantısında hem de DTK Olağanüstü Kongresi`nde HDP programının ve seçim bildirgelerinin asli başlıklarından özyönetim iradesinin yanında açık ve net tutum alarak hepimizin iradesini yansıtmışlardır. Söz ve duruşlarının arkasındayız. Öz yönetimi, kadınlar olarak var gücümüzle destekliyor ve savunuyoruz` ifadelerini kullandı.

İÇ GÜVENLİK PAKETİ`NİN SAHİPLERİ KÜRT HALKINA KARŞI PLANLI BİR SAVAŞ YÜRÜTMEKTEDİR

Halkların Demokratik Partisi kadın koordinasyonu iç güvenlik paketi ve öz yönetim tartışmalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı: `Yıllar öncesinden hazırlanmış ve artık deşifre olmuş `Çökertme Planı`nın ve bunun ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlandığı apaçık ortaya çıkmış `İç Güvenlik Paketi`nin sahipleri Kürt halkına karşı ezme, bitirme ve teslim almaya yönelik planlı bir savaş yürütmektedir. Her gün her saat tüm dünyanın ve ülkenin gözleri önünde insanlığa karşı suç işleyen bu saldırganlara karşı direnen, yaşamını, iradesini savunan halkın yanında olmak, demokrasi, özgürlük ve insanlık değerlerine sahip çıkmanın gereğidir. HDP demokratik özerklik ve özyönetimi her zaman açıklıkla savundu ve tartışılması için tüm Türkiye toplumunu demokratik alanlara davet etti.

HDP BİR MAĞDURLAR, KURBANLAR PARTİSİ DEĞİL, YENİ BİR YAŞAM, ÇÖZÜM ARAYIŞININ PARTİSİDİR

HDP halkın düşünce özgürlüğünü, ifade ve örgütlenme hakkını, demokratik siyaset alanının genişletilmesini hep savundu. Bu özgürlüklere saldırıldığında itiraz edenlerin, direnenlerin parçası oldu. Ezilenlerin, dışlananların, saldırıya, haksızlığa uğrayanların partisi oldu. Ama HDP bir mağdurlar, kurbanlar partisi değil, yeni bir yaşam, çözüm arayışının partisidir. Çözüm arayışları yasaklanıp, yeni yaşam özlemi zulümle bastırılmaya çalışıldığında insanlığına sahip çıkan direnir. Şu anda yaşanan budur. HDP elbette yalana karşı hakikatin, ölüme karşı yaşamın, zalime karşı direnenin yanında olacaktır. Bu ülkenin demokrasiden, özgürlükten, eşitlikten, kadından, aydınlık ve güzellikten yana bütün güçlerini, doğa hakkı, barış hakkı, hakikat hakkı için bu saldırılara karşı çıkmaya, linç ve imha kampanyasını boşa çıkarmaya çağırıyoruz. 2016`da yaşam ve özgürlük için direnenlere tanklar ve toplarla saldıranların ablukasını kırmak, yaşam hakkını savunmak için tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Tüm halklarımıza, özgürlüğümüzü kazanacağımız bir yıl diliyoruz.`

DHA-Politika – Türkiye-Ankara –
2015-12-31 14:21:35

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:2831.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more