Reklamsız Sözcü

HDP`li Öcalan: Soykırım tehdidiyle karşı karşıyayız

HDP`li Öcalan: Soykırım tehdidiyle karşı karşıyayız

android-time 17:39 30 Aralık 2015
HDP`li Öcalan: Soykırım tehdidiyle karşı karşıyayız
HDP`li Öcalan: Soykırım tehdidiyle karşı karşıyayız

Ömer PINARŞANLIURFA, (DHA) – HDP Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan, yıllardır birlikte yaşanılan topraklarda soykırım tehdidiyle karşı karşıya bırakıldıklarını iddia etti.

Şanlıurfa Kültür ve Sanat Derneği tarafından kadınlara yönelik `Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var` adlı konferans düzenlendi. Dernek binasında düzenlenen konferansa HDP Milletvekili Dilek Öcalan ile HDP ve DBP üyesi kadınlar katıldı. Konferansta konuşan HDP Milletvekili Dilek Öcalan, Doğu ve Güneydoğu`da yaşanan olaylarda kadınların hedef haline getirildiğini öne sürdü. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı ilçelerde yaşanan ve `soykırımvari` olarak gördükleri duruma son vermek için herkesin sesini yükseltmesi gerektiğini belirten Öcalan şöyle dedi:

`Cenazelerin bir hafta yerde bekletilip insaniyet adına dahi eser bulamadığımız bu uygulamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Henüz doğmayan bebekler, 3 aylık daha kundaktaki bebeklerimiz hedef gözetilerek katlediliyor. Bin yıllardır birlikte yaşanılan bu topraklarda bu gün artık bir soykırımla ve soykırım tehdidiyle karşı karşıya bırakılıyoruz.`

DHA-Politika – Türkiye-Şanlıurfa – Ömer PINAR
2015-12-30 17:33:15

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more