Reklamsız Sözcü

HDP’lilere Türk Bayraklı tepki

Mersin'de 56 yaşındaki Salah Ömürtaş, Diyarbakır'daki olayları için yürüyüş düzenlemek isteyen HDP'lilere Türk Bayrağı açararak tepki gösterdi.

android-time 15:48 16 Aralık 2015
HDP’lilere Türk Bayraklı tepki
Mersin'de 56 yaşındaki Salah Ömürtaş, Diyarbakır'daki olayları için yürüyüş düzenlemek isteyen HDP'lilere Türk Bayrağı açararak tepki gösterdi.

“Türkiye’yi karıştırıyorsunuz” diyerek tepki gösteren Salah Ömürtaş’ı polis güçlükle uzaklaştırdı.

Foto: DHA

İl binası önünde toplanan HDP’liler, Diyarbakır’daki olayları protesto etmek için Özgür Çocuk Parkı’na kadar yürüyüş düzenlemek istedi. Ancak polis, grubun önüne çevik kuvvet ekipleriyle barikat kurarak yürüyüşüne izin vermedi. HDP Mersin İl Başkanı Selman Günbat, yaptıklarının yasal olduğunu ileri sürerek polisle görüşme yaptığı sırada, eski boksör olduğu belirtilen Salah Ömürtaş, Türk bayrağı açarak tepki gösterdi. Daha önce de HDP’lilere yönelik benzer eylemler yapan Ömürtaş, “Türkiye’yi karıştırıyorsunuz. Biz sizi Mersin’de istemiyoruz” diye bağırdı. HDP’lilerin tepki vermediği Ömürtaş’ı polisler güçlükle uzaklaştırdı.

Parti binası önünde toplanan ve aralarında Akdeniz Belediye eşbaşkanları Fazıl Türk ile Yüksel Mutlu’nun da bulunduğu HDP’li grup ise polis barikatını oturma eylemi yaparak protesto etti. “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” diye slogan atan grup adına açıklama yapan İl Başkanı Günbat, barışı haykırmak için yapmak istedikleri yürüyüşün güvenlik güçlerince ergellenmesine anlam veremediklerini söyledi.

Yürüyüşlerine izin verilmeyen partililer, yaptıkları basın açıklamanın ardından olaysız dağıldı.DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more