Reklamsız Sözcü

Hollande’dan Erdoğan’a taziye telefonu!

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Erdoğan'ı telefonla arayarak taziyelerini sundu!

android-time 19:46 21 Temmuz 2015
Hollande’dan Erdoğan’a taziye telefonu!
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Erdoğan'ı telefonla arayarak taziyelerini sundu!

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Hollande, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen, 32 kişinin öldüğü, 104 kişinin yaralandığı patlama nedeniyle aradığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türkiye halkına taziyelerini ileterek, terörle mücadele konusunda işbirliğinin önemine değindiği bildirildi.

TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİ
Hollande, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türkiye halkına taziyelerini ileterek, terörle mücadele konusunda iş birliğinin önemine değindi.

FRANSA’YA DESTEK SÜRECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan da Suruç’taki terör saldırısının Türkiye’nin istikrarını hedef aldığına dikkati çekerek, saldırıyı gerçekleştiren örgüt veya oluşumun mutlaka ortaya çıkarılıp cezalandırılacağını vurguladı. Türkiye olarak, DAEŞ dahil terörün her türüyle mücadele konusunda müttefiklerle iş birliğine öteden beri önem verdiklerini kaydeden Erdoğan, yabancı teröristlerle mücadele konusunda Fransa’yı desteklemeyi sürdüreceklerini de belirtti.

MÜTTEFİKLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ
Görüşmede, Avrupa’da terör örgütü DHKP/C ve PKK uzantılarının Türkiye’nin diplomatik temsilciliklerine yönelik kışkırtıcı eylemler yaptıklarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele konusunda müttefiklerden destek beklediklerini de hatırlattı.  Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Adıyaman’da şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’ın babasını arayarak, taziyelerini iletti.

Son güncelleme: android-time 20:2621.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more