Reklamsız Sözcü

İş arkadaşını öldüren sanığa 13 yıl 4 ay hapis

İş arkadaşını öldüren sanığa 13 yıl 4 ay hapis

android-time 11:26 31 Aralık 2015
İş arkadaşını öldüren sanığa 13 yıl 4 ay hapis
İş arkadaşını öldüren sanığa 13 yıl 4 ay hapis

Salih ÜÇTEPE ADANA, (DHA) – ADANA`da kendisine küfrettiğini ileri sürdüğü eski iş arkadaşı 23 yaşındaki Abdullatif Ertürk`ü bıçaklayarak öldüren 25 yaşındaki Hanifi Akbaş, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Merkez Çukurova İlçesi Turgut Özal Bulvarı`nda bir kebapçıda çalışan Hanifi Akbaş, geçen nisan ayında servis aracını kullanan Abdullatif Ertürk`le ani fren yapması ve yüksek sesle müzik dinlemesi nedeniyle tartıştı. Bu tartışmanın ardından Ertürk ile aralarında gerginlik devam eden Akbaş 16 Mayıs`ta işten ayrıldı. Hanifi Akbaş, iddiaya göre 19 Mayıs günü saat 05.00 sıralarında eski işyerine giderek beklemeye başladı. Akbaş, işten çıkarak yaya olarak yürüyen Ertürk`ün yanına giderek göğsünden bıçakladı. Hastaneye götürülen Abdullatif Ertürk yapılan müdahaleye karşın yaşamını yitirirken, Hanifi Akbaş kısa sürede polis tarafından yakalandı.

`O AN KENDİMDE DEĞİLDİM`

Adana 2`inci Ağır ceza Mahkemesi`nde `tasarlayarak adam öldürme` suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Hanifi Akbaş, Abdullatif Ertürk ile tartışmasından sonra annesinin de rahatsızlığı nedeniyle kendi isteğiyle işten ayrıldığını belirterek savunmasında şunları söyledi:

`İşten ayrıldıktan 3 gün sonra sabah, çalıştığım kebapçının karşısındaki unlu mamulleri dükkanına gittim. Buraya Abdullatif`i görmek için gitmedim. Dışarıda beklediğim sırada karşıdan gelen Abdullatif`i gördüm. Durağa doğru giderken benim yanıma gelerek `Hayırdır beni dövecekmişsin` dedi. Ben de ağır küfürler ettiğini, onun yüzünden işten ayrıldığımı gerekirse döveceğimi söyledim. Alay edercesine `Tamam tamam` diyerek sol omzuma dokundu. Ben de alay ettiğini söyleyince küfür etti. O anda kendimde değildim. Elimde bıçağın olduğunu dahi hatırlamıyorum. Daha sonra polis merkezine giderek teslim oldum.`

TAHRİK VE İYİ HAL İNDİRİMİ

Mahkeme heyeti, Hanifi Akbaş`a `kasten öldürme` suçundan ömür boyu hapis cezası verdi. Akbaş`ın eylemi tahrik altında işlediğine kanaat getiren Mahkeme heyeti, iyi hal indirimi de uygulayarak cezayı 13 yıl 4 aya düşürdü.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:2731.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more