Reklamsız Sözcü

İşitme engelli çocuğun parasını gasp etmekle suçlandı

İşitme engelli çocuğun parasını gasp etmekle suçlandı

android-time 11:42 29 Aralık 2015
İşitme engelli çocuğun parasını gasp etmekle suçlandı
İşitme engelli çocuğun parasını gasp etmekle suçlandı

Salih ÜÇTEPEADANA, (DHA) – ADANA`da işitme engelli 12 yaşındaki S.Ü.`nün cebindeki 40 TL ile 2 litre sütü gasp ettiği öne sürülen 26 yaşındaki Serdar Acar, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın duruşmasında suçlamayı kabul etmedi.

Merkez Çukurova İlçesi`nin Huzurevleri Mahallesi`nde süt satarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki Yeter Ünaldı oğlu S.Ü. ile geçen 14 Kasım`da müşterileri olan evlere servis yapmaya çıktı. İşitme engelli olan S.Ü., bir apartmandaki müşterilerine süt götürerek parasını alıp ayrıldı. Apartman girişinde S.Ü.`nün yanına yaklaşan Serdar Acar, çocuktan süt isteyerek parasını sonra vereceğini söyledi. S.Ü.`nün kabul etmemesi üzerine Serdar Acar, çocuğun elindeki 2 litre süt ile cebindeki 40 lirayı alarak olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine çalışma başlatan polis, çevrede yaptığı aramada sütü başka bir apartmanın önünde bulurken apartmanın güvenlik kamerasının kayıtlarını inceledi. Polis, işitme engelli çocuğu, gasp ettiği belirlenen yakalanan Serdar Acar tutuklandı.

Serdar Acar, beden veya ruh bakımından kendisini savu­na­mayacak durumda bulunan kişiye karşı yağma suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 7`nci Ağır Ceza Mahkemesi`nde hakim karşısına çıktı. Suçlamayı kabul etmeyen Acar, annesinin kendisinden 5 litre süt almasını istediğini belirterek, savunmasında şunları söyledi:

`Sokağa indiğimde karşı sokakta süt satan çocuğu gördüm. Yanına giderek bana 5 litre süt ile 50 TL para üstü vermesini söyledim. Sütü elime aldım çocuktan 50 TL para üstü istediğimde ellerinin kirli olduğunu söyledi. Ben de bir an çocuğun cebine elimi sokmak istedim ancak kendi kendime `Ne yapıyorum` diyerek geri çekildim. Çocuk elini cebine atarak 40 TL parayı bana verdi. Ben çocuğa `Bekle paranı getireceğim` dedim, eve gittim. 50 TL`yi alarak aşağı indiğimde çocuğun olmadığını gördüm. Ben çocuğun işitme engelli olduğunu bilmiyordum. Söylediklerimi anladı zannettim. Çocuğun zararını gidereceğim. Pişmanım.`

Gaspa uğrayan S.Ü. ise apartmana girip sütü sattığında cebinde 40 TL para olduğunu anlatarak, `Aşağıya indiğimde Serdar ağabeyi gördüm. Yanıma geldi bana bir şeyler söyledi ama anlamadım. Bu sırada bir şişe sütümü ve elini cebime sokarak 40 TL paramı aldı. Şikayetçiyim` diye ifade verdi.

Mahkeme heyeti, Serdar Acar`ın tutukluluk halinin devamına karar verirken, çocuğun zararını karşılayacağını söyleyen sanığa bir sonraki celseye karar süre verip duruşmayı erteledi.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Adana – Salih ÜÇTEPE
2015-12-29 11:37:31

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more