Reklamsız Sözcü

İşte PKK’nın Sur’daki akü ve güç kaynakları

PKK'lıların Sur'daki akü ve güç kaynakları ortaya çıktı.

android-time 16:14 17 Aralık 2015
İşte PKK’nın Sur’daki akü ve güç kaynakları
PKK'lıların Sur'daki akü ve güç kaynakları ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi’nde PKK’lıların yakılan tarihi Kurşunlu Cami bahçesinde koydukları, tuzaklanmış bombaların patlatılmasını sağlayan akü ve güç kaynaklarının görüntüleri ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde, barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için 11 Aralık günü başlatılan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. İlçede polis ve askerler operasyonlarını sürdürürken, PKK’lıların tuzakladıkları bombaların inflak ettirilmesini sağlayan güç kaynakları ve akülerin görüntüleri ortaya çıktı. Fatihpaşa Mahallesi’nde bulunan ve yaşanan çatışmalar sırasında yakıan tarihi Kurşunlu Cami bahçesine yığıldığı görülen akü ile güç kaynaklarının PKK’lılar tarafından yasağın bulunduğu Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde yerleştirildikleri tuzaklanmış bombaların inflak ettirmede kullandıkları belirlendi. Yetkililer, PKK’lıların patlayıcı maddeyi yerleştirdikleri yerlerdeki bombaların infilakını sağlayan başlatıcının ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayan güç kaynağı ve akım devresini kontrol eden anahtarla inflakının sağlandığını belirtti.

Görüntülere yansıyan akü ve güç kaynaklarını örgüt üyelerinin aynı zamanda çatışma sırasında yaşanan elektrik kesintileri sırasında cep telefonu şarj etme ve ısınma sistemlerini çalıştırmak için kullandıkları tespit edildi. Çatışmaların yaşandığı 6 mahallede yaklaşık 230 hendeğin bulunduğu belirlenirken, polis ve istihbarat birimleri PKK’lıların güç kaynakları ve aküleri nereden temin ettiklerini araştırıyor. DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more