Reklamsız Sözcü

İzmir`de yaşı küçük kıza tecavüze 3 tutuklama

İzmir`de yaşı küçük kıza tecavüze 3 tutuklama

16:0029 Aralık 2015
İzmir`de yaşı küçük kıza tecavüze 3 tutuklama
İzmir`de yaşı küçük kıza tecavüze 3 tutuklama

İZMİR, (DHA) – İZMİR`in Menemen İlçesi`nde, yaşı küçük kıza tecavüz edip, tecavüz anınını cep telefonuna kaydettikleri öne sürülen 3 kişi, sildikleri görüntülerin uzmanlarca tekrar elde edilmesi üzerine, 9 ay önce serbest kaldıkları suçlamadan bu kez tutuklandı.

Geçen mart ayında Menemen`de meydana gelen olayda, polise başvuran yaşı küçük kız, üç kişinin tecavüzüne uğradığını ileri sürdü. Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan İ.Ü. (19), Ü.K. (19) ve H.G.`nin (19), küçük kıza tecavüz ettikleri, bu anları cep telefonlarına kaydettikleri, daha sonra görüntüleri sosyal medyada yayınlama tehdidinde bununup, tekrar birlikte oldukları öne sürüldü. Mahkemeye gönderilen ve görüntüleri cep telefonlarından sildikleri belirtilen üç kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SİLİNEN GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKARILDI

Ancak cep telefonlarında, Siber Suçlarla Mücedele birimindeki polislerinin incelemesinde bu görüntüler özel programlarla geri getirilip, delil olarak ortaya çıkartıldı. Bunun üzerine 9 ay sonra üç sanık için, yakalama kararı verildi. Gözaltına alınan üç kişi, bu kez sevke dildikleri mahkemece tutuklandı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-İzmir – İZMİR, (DHA)
2015-12-29 15:52:00

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp