Reklamsız Sözcü

Japonya`dan Söke`ye ateş düştü

Japonya`dan Söke`ye ateş düştü

android-time 18:25 25 Aralık 2015
Japonya`dan Söke`ye ateş düştü
Japonya`dan Söke`ye ateş düştü

Necati MALDARSÖKE (Aydın), (DHA) – AYDIN`ın Söke İlçesi`nde dünya evine giren Sergül Serhatlı ve Japon damat Yoshiki Kato`nun Mart 2015`te doğan kızları minik Efsun, Japonya`da aşırı ishal nedeniyle yaşamını yitirdi. Minik Efsun, Söke Granta Mezarlığı`nda gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

Sökeli Sergül Serhatlı 2009 yılında eğitim gördüğü Japonya`da, Japon genç Yoshiki Kato`ya gönlünü kaptırdı. Söke`de keşkekli, davullu, zurnalı düğünle dünyaevine giren çift, Japonya`nın Fukuroi kentinde yaşamaya başladı. Kato çifti, 30 Mart 2015 tarihinde dünyaya gelen kızlarına Efsun ve Japonca`da ‘serin yerde açan çiçek` anlamına gelen ‘Ryouka` adını koydu.

Efsun Ryouka, 20 Aralık`ta Japonya`da mikrobik bir hastalık olduğu belirtilen aşırı ishal nedeniyle hayatını kaybetti. Aile, bebekleri Efsun Ryouka`nın cenazesi ile birlikte Söke`ye geldi. Minik Efsun Ryouka, Söke`deki Yenikent Camii`nde Cuma namazına müteakip son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazında Japonya`da bir telekomünikasyon şirketinde yönetici olarak çalışan baba Yoshiki Kato da ön safta yerini aldı.

FOTOĞRAFLI

DHA-Genel – Türkiye-Aydın Söke – Necati MALDAR
2015-12-25 18:16:35

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more