Reklamsız Sözcü

Kaçamadan yakalandılar

Kaçamadan yakalandılar

android-time 17:03 28 Aralık 2015
Kaçamadan yakalandılar
Kaçamadan yakalandılar

Hüsnü EVREN DİKİLİ (İzmir), (DHA) – İZMİR`in Dikili ilçesinde, jandarma tarafından yapılan operasyonla, 80`i denize açılmak üzere toplam 400 kaçak yakalanırken, 3 lastik bota el konuldu.

Bir ihbarı değerlendiren Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Salihleraltı Mahallesi, Dombay Çiftliği önünde denize açılmak üzere kaçaklar olduğunu belirledi. Bunun üzerine harekete geçen jandarma, bölgeye gittiğinde denize açılmak üzere her birinde 80 göçmen bulunan iki lastik bot olduğunu farketti. Ancak, bu sırada botlardan biri hareket ederek kıyıdan uzaklaştı. Diğer bot ise hareket edemeden jandarma tarafından durduruldu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 80 Afganistan ve Suriye uyruklu göçmen bottan indilip, tekrar karaya çıkartıldı. Jandarma, Salık Mevkisi`nde de denize indirilmeyi bekleyen iki lastik bot ele geçirdi. Dombay Çiftliği ve Salık Mevkisi`ndeki sazlık alanda yapılan aramalarda, kaçma hazırlığında oldukları belirlenen 320 Afanistan ve Suriye uyruklu göçmen yakalandı.

Yakalanan toplam 400 kişi, Dikili Belediyesi`ne ait otobüslerle önce Dikili Devlet Hastanesi`ne getirilip sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da ifadelerine başvurulmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı`na götürüldü. Ele geçirilen 3 bota ise el konuldu.

DHA-Genel – Türkiye-İzmir Dikili – Hüsnü EVREN
2015-12-28 16:56:30

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more