Reklamsız Sözcü

Kadın öğretmen, erkek öğrencisinin kucağına oturup taciz etti iddiası

Antalya'daki bir ortaokulda görevli kadın öğretmen, erkek öğrencisinin 'kucağına oturup zıplayarak' taciz ettiği iddiasıyla açığa alındı.

android-time 11:59 30 Aralık 2015
Kadın öğretmen, erkek öğrencisinin kucağına oturup taciz etti iddiası
Antalya'daki bir ortaokulda görevli kadın öğretmen, erkek öğrencisinin 'kucağına oturup zıplayarak' taciz ettiği iddiasıyla açığa alındı.

Antalya’daki Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu’nda görevli kadın öğretmenin, geçen hafta ders sırasında arka sırada oturan 8'inci sınıftaki erkek öğrencinin yanına giderek kucağına oturduğu ve birkaç kez zıpladığı öne sürüldü. Öğrencilerin sınıfta gülüşmelerine neden olan bu olayı, daha sonra erkek öğrencinin ailesinin duyması üzerine, öğrenci velileri okula geldi.

Tartışmaların da yaşandığı olay, okul müdürlüğünce Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bildirildi. Ayrıca Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce de soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında bakanlık müfettişleri 29 Aralık Salı günü Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu'na gelerek, bazı öğrenci ve öğretmenlerin ifadelerine başvurdu. Yüzde kadın öğretmen ise Antalya Valiliği'nin kararıyla soruşturma kapsamında 26 Aralık Cumartesi günü açığa alındı.

ÖĞRENCİLER ŞİKAYET ETMİŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, söz konusu iddialara ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Bir bayan sosyal bilgiler öğretmeni, 6 yıldır okulunda çalışıyor. Son üç ayda okuldaki öğretmen ve idarecilerin ifadeleriyle, tutum ve davranışlarında gözle görünür olumsuzluk tespit ediliyor. Çocuklara çok yakın davranmakta, iddialarda sarılması, etmesi falan. Bir çocuğun kucağına oturduğu yönünde iddia var. Sonunda 6 öğrenci rehberlik servisiyle görüşerek bu işten rahatsız olduklarını ifade ediyor. Rehberlik öğretmeni burada taciz olduğunu bildirdi. Biz de emniyet ve Milli Eğitim maarif müfettişleriyle görüştük, kaymakamlık onayıyla cumartesi günü açığa aldık. Olayın derinliği boyutu böyle. Maarif müfettiş olayı takip ediyor. Mahkemeye de intikal ettirildi. İnşallah iddia edildiği gibi kötü bir şey çıkmaz.”

BABASI 'İFTİRA' DEDİ

Kadın öğretmen ise memur olduğu için açıklama yapamayacağını söyledi. Öğretmenin babası ise iddiaların iftira, karalamadan başka bir şey olmadığını söyledi. 12-13 yaşında 4-5 çocuğun toplandığı, baskı altına alındığını belirten baba, şöyle konuştu:

“Müdür, müdür yardımcıları ve diğer öğretmen arkadaşları, çocuklara ayrıca bir yemek özel yemek sunuyorlar. Rehberlik öğretmeninin gözetiminde ve odasında, benim kızıma karalama kampanyası uyguladılar. Benim çocuğumla daha önce de uğraştılar. Bir hafta önce müfettiş geldi, bizim lehimize rapor tuttu. Bu rapordan sonra da bu komployu yaptılar. Ondan sonra sadece kızımın saf temiz olup görevine bir anne baba şefkatiyle yaklaşmasından, kız-erkek ayrımı yapmadan, büyük-küçük öğrenci ayrımı yapmadan şefkatle davranmasını taciz olarak görmüşler. Başka türlü karalama yapamadılar, bunu gördüler. 12-13 yaşındaki bir çocukla, bir babayım ve gücüme gidiyor. Böyle ilişkiye girecek kadar kafayı yemiş değil. Biz muhafazakar bir aileyiz. Bizim alnımız ak. Biz yargıya müracaat edip hakkımızı sonuna kadar arayacağız ve her kim sebep olduysa yargıda hesap soracağız. Benim kızım başarılı bir öğretmen. Üniversiteyi ve ilkokulu bitirene kadar merceklerle okudu ve ekmeğini kolay kazanmadı. Biz ekmekten önce namusa haysiyete önem veririz.”

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:0430.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more