Reklamsız Sözcü

Kayseri`de sokak hayvanlarına yem bırakıldı

Kayseri`de sokak hayvanlarına yem bırakıldı

android-time 13:34 31 Aralık 2015
Kayseri`de sokak hayvanlarına yem bırakıldı
Kayseri`de sokak hayvanlarına yem bırakıldı

KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ`nin merkez Melikgazi İlçesi`nde sokak hayvanları ve kuşlar için yem bırakıldı. İlçe Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kış mevsiminde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 34 ayrı noktada yemleme çalışması yaptıklarını söyledi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, kentte etkili olan kar yağışı ardından hava sıcaklığının da düştüğünü ve sık don olayları görüldüğünü, bu nedenle sokak hayvanları ile kuşların yiyecek ve yem bulmakta zorlandıklarını vurguladı. Büyükkılıç, şöyle dedi:

`Bu şehrin güzellikleri arasında yer alan kuş ve güvercinler, yaz aylarında şehrimize canlılık katıyor. Bu şehrin havasını, suyunu onlarla paylaşıyoruz. Ancak, bu kış aylarında yoğun kar yağışı ile beyaz örtüye bürünen park ve yeşil alanlarda yem bulmakta zorlanan kuşlara belediye olarak destek veriyoruz. Parklarda kendilerine buğday ve darı gibi yemler bırakıyoruz. Kedi, köpek gibi sokak hayvanları için ise çeşitli noktalara yiyecekler koyuyoruz. Böylece onların bu soğuk günlerde beslenmelerine yardımcı oluyoruz.`

Halkın kendilerine yakın parklara ekmek artığı bıraktıklarını bundan da son derece mutlu olduklarını ifade eden Büyükkılıç, `Bu çalışmada özellikle çocukları teşvik ediyoruz. Çünkü bu tür alışkanlıkların ileriki yıllarda toplumda ortak değerleri koruma, paylaşma ve sahiplenme duygularını pekiştiriyor` diye konuştu.

DHA-Genel – Türkiye-Kayseri – Zafer BARIŞ
2015-12-31 13:28:03

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 13:3531.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more