Reklamsız Sözcü

Köylüler seferber oldu, kayıp Alzheimer hastası bulundu

Köylüler seferber oldu, kayıp Alzheimer hastası bulundu

android-time 18:27 30 Aralık 2015
Köylüler seferber oldu, kayıp Alzheimer hastası bulundu
Köylüler seferber oldu, kayıp Alzheimer hastası bulundu

AYVALIK (Balıkesir),(DHA)- BALIKESİR`in Ayvalık İlçesi Akçapınar Mahallesi`ndeki evinden çıkıp geri dönmeyen 62 yaşındaki Alzheimer hastası Sebahattin Aygören, jandarma ve köy halkının seferberliği sayesinde 19 saat sonra dişi bile kanamadan bulundu.

Ayvalık İlçesi Akçapınar Mahallesi`ndeki evinden, dün sabah saatlerinde zeytinliğe gitmek için çıkan Sebahattin Aygören saat 16.00 sıralarında dönmesi gerekirken gelmedi. Telaşlanan ailesi ve köy halkı, çevrede yaptığı araştırmadan sonuç alamayınca durumu Jandarma Komutanlığı`na bildirdi. Binbaşı Faruk Özdemir yönetimindeki İlçe Jandarma Komutanlığı, Balıkesir Afet Yardım Derneği (AFAD), Ayvalık Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği (ADAK) ile Ayvalık Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı`nda görev yapan 5 koruma bekçisinden destek alarak Aygören`i arama çalışması başlattı.

Bölgede zeytin ağaçlarının sık olması, havanın kararması ve hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle ara verilmek zorunda kalınan arama çalışmaları bugün saat 08.00`de, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı`ndan getirilen iz takip köpeği ile yeniden başlatıldı. Kayıp Sebahattin Aygören`in Tıfıllar Mahallesi yakınındaki tarlasına gidebileceği gözönüne alınarak o bölge çevresinde arama yapıldı. Saat 11.00 sıralarında bir zeytin ağacının altında bulunan Aygören`e, gece saatlerinde eksi 4 dereceye inen soğuk havaya karşın sağ salim ulaşılması ailesi kadar mahalle halkını da sevindirdi.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Balıkesir Ayvalık – AYVALIK (Balıkesir), (DHA)
2015-12-30 18:24:10

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 18:2830.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more