Reklamsız Sözcü

LDP’nin “İndiragandi” pankartına polis baskını!

LDP binasını basan polisler ‘İndiragandi Anma Haftası’ pankartını indirdi.

android-time 15:37 17 Aralık 2015
LDP’nin “İndiragandi” pankartına polis baskını!
LDP binasını basan polisler ‘İndiragandi Anma Haftası’ pankartını indirdi.

17 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonunun ikinci yıldönümünde Liberal Demokrat Partisi üyelerinin (LDP) parti binalarına astığı “mesajlı pankart” polislere takıldı.

Partinin Beyoğlu İlçe Başkanlığı binasına asılan ve üzerinde “17/25 Aralık İNDRAGANDİ’yi anma haftası” yazılı  pankart polis ekipleri tarafından asıldığı yerden indirildi. Parti yetkilileri ise yaşananları “hukuksuzluk” ve “ifade özgürlüğüne darbe” olarak niteledi.

LDP’nin Beyoğlu ilçe binasına asılan pankart polis ekipleri tarafından indirildi.

“EMNİYET’TEN MUHATAP BULAMADIK”

Konuyla ilgili partinin internet sitesinden yapılan açıklamada ise “Liberal Demokrat Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı binasına partili gençlerin özel olarak hazırlattıkları 17-25 Aralık İndra Gandi'yi Anma Haftası Pankartını Asılmasının hemen ardından binaya izinsiz giren polisler indirmiştir. Ardından kim yaptığını öğrenmek için il başkanımız aranmış ve bu kişilerin teslim edilmesi istenmiştir. İl Başkanımız hangi kanuna göre suç işlendiğini sorduğunda cevap veremeyen polis biz sizi daha sonra ararız diyerek telefonu kapatmıştır. Türkiye'de basın özgürlüğünden sonra siyasi partilerin ifade özgürlüğünü de polis baskısıyla susturmaya çalışan hükümeti aklıselime davet ediyor bu eylemin hesabını yargı önünde vereceklerini hatırlatıyoruz. Daha önce de gezi olaylarının yıl dönümü sırasında bizim iznimizle 3H Hareketi tarafından asılan bir pankartı aynı şekilde polis indirmişti” ifadelerine yer verildi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more