Reklamsız Sözcü

Lösemiyi yenen çocuklarla yeni yıl kutlaması

Lösemiyi yenen çocuklarla yeni yıl kutlaması

android-time 17:15 30 Aralık 2015
Lösemiyi yenen çocuklarla yeni yıl kutlaması
Lösemiyi yenen çocuklarla yeni yıl kutlaması

Taylan YILDIRIM İZMİR, (DHA) – İZMİR`deki Ege Üniversitesi Hastanesi`nde, lösemi tedavisi görüp hastalığı yenen çocuklardan 45`inin katılımıyla yeni yıl kutlaması yapıldı. Aileleri ile onları hayata bağlayan doktorlar ve hastane çalışanlarının da katıldığı kutlamada yeni yıl pastasını hep birlikte kesen çocukların ortak dileği `sağlık` oldu.

KEMİK İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK) tarafından yaptırılan Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkaloji Hastanesi`nde kemik iliği nakli olup hastalığı yenen çocuklar için yeni yıl partisi düzenlendi. Hastanedeki kutlamada, mucizeyi gerçekleştiren çocukların mutuluğuna aileleri ile onları hayata bağlayan doktorlar ve hastane çalışanları ortak oldu. Kendileri için hazırlanan hediyelerle mutluluk yaşayan, palyaço gösterisiyle eğlenen çocuklar, müzik gurubu Gözde ve Reco`nun şarkılarıyla da oynadı.

YENİ YIL PASTASINI KESTİLER

Eğlence sonrasında çocukar hep birlikte, kendileri için hazırlanan pastanın mumlarını üfleyip söndürdü, ortak dileklerini tuttu. Çocukların ortak dileğini ise, lösemiyi yenen 12 yaşındaki Öykü Geçermiş söyledi. 8 ay önce nakil olup hastalıktan kurtulan Geçermiş, çok mutlu olduğu, çok eğlendiğini anlattı, yeni yıl dileği için de `sağlık` dedi.

Hastalarını bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayan Prof. Dr. Serap Aksoylar, `Bugüne kadar 450 hastamıza kemik iliği nakli yaptık. Ciddi bir hastalık için ciddi ve meşakatli bir tedavi uygulanıyor. Bize ve hastalarımıza moral olması için böyle bir kutlama yaptık. Çok mutluyuz` dedi.

Çocuk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Kansoy da, `Bu hastalıkla mücadele için çok uzun yıllardır çalışıyoruz. KİTVAK, bu çabalarımızda en büyük destekçimiz oldu. Başarıda onların da büyük katkıları var. Hastalarımızı iyi etme oranlarımız çok iyi noktalarda. 16 yatak kapasitemiz var ve şu anda tam kapasiteyle tedavi uyguluyoruz` diye konuştu.

DHA-Genel – Türkiye-İzmir – Taylan YILDIRIM
2015-12-30 17:06:31

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more