Reklamsız Sözcü

Maliye Bakanı: “Bütçeden faize giden paraları çatır çatır millete verdik”

Meclis Genel Kurulu’nda, Maliye Bakanı Naci Ağbal 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısının tümü üzerinde konuştu.

android-time 20:20 16 Aralık 2015
Maliye Bakanı: “Bütçeden faize giden paraları çatır çatır millete verdik”
Meclis Genel Kurulu’nda, Maliye Bakanı Naci Ağbal 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısının tümü üzerinde konuştu.

Naci Ağbal yaptığı konuşmada, 2016 için üç aylık geçici bütçeyle ilgili olarak 138 milyar liralık Meclis'ten bir harcama yetkisi istediklerini belirterek, “Bütçeden faize giden paraları çatır çatır millete verdik” dedi.

FOTO: ANKA – MALİYE BAKANI: BÜTÇEDEN FAİZE GİDEN PARALARI ÇATIR ÇATIR MİLLETE VERDİK

 

Maliye Bakanı yaptığı konuşmada; “Sosyal yardım harcamalarına 2015 yılında 34 milyar lira harcayabiliyoruz. Yetimin hakkını koruduk, vatandaşın hakkını koruduk. Bütçeden faize giden paraları çatır çatır millete verdik. 2016 için üç aylık geçici bütçeyle ilgili olarak 138 milyar liralık Meclisimizden bir harcama yetkisi istiyoruz. Geçici Bütçe Kanunu üç ay süre ile uygulanacak. Üç ay süreyle uygulandıktan sonra asıl bütçe kanunu Meclis'ten yasalaştıktan sonra bütün burada yapılan harcamalar esas bütçe kanununun harcamalarına mal edilecek.Bütçe hakkı demokrasilerin olmazsa olmazı” dedi.

 

Maliye Bakanı Ağbal sözlerine şöyle devam etti; “Eskiden bütçenin içi boştu, fon uygulamaları vardı, milletin parası milletin Meclis'inden kaçırılırdı, AK Parti geldi milletin parasını milletin parlamentosuna getirdi ve millete hesap verilmesini sağladı. Eskiden kamu maliyesi bu kadar şeffaf mıydı? Kamu maliyesini daha kaliteli hale getirdik daha şeffaf hale getirdik.AK Parti hükümetleri bundan önce olduğu gibi bundan sonra da reform hükümeti olmaya devam edecek. Hayallerin ötesinde daha şeffaf daha hesap verebilir daha açık milletin bütçelerini yapacağız.”  ANKA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 20:2616.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more