Reklamsız Sözcü

Maltepe`deki trans cinayeti aydınlatıldı

Maltepe`deki trans cinayeti aydınlatıldı

android-time 12:22 31 Aralık 2015
Maltepe`deki trans cinayeti aydınlatıldı
Maltepe`deki trans cinayeti aydınlatıldı

Ali AKSOYERİSTANBUL, (DHA) MALTEPE`de 23 Kasım gecesi 10 yerinden bıçaklanarak öldürülen Nilay takma adlı trans M.C.D`nin cinayeti aydınlatıldı. Cinayetin şüphelisi, bir arkadaşından para almak için gittiği Şişli`de yakalandı. Şüphelinin sorgusu devam ediyor.

33 yaşındaki Nilay takma adlı M.C.D`ye ulaşamayan arkadaşlarının, evine gelerek çilingir yardımıyla içeri girmesiyle ortaya çıkan cinayet aydınlatıldı. Polis, cinayetle ilgili yürüttüğü geniş çaplı soruşturma sırasında elde ettiği bilgilerle katil zanlısına ulaştı. Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, katil zanlısı Mahmut Anıl G.`nin üzerindeki kanlı elbiseleri çıkartıp M.C.D`ye ait giysileri giydikten sonra evden ayrıldığını, bir taksiye binerek uzaklaştığını tespit etti.

Evdeki incelemede M.C.D`ye ait kredi kartlarının alındığı da tespit edildi. Kartların bir kısmı bloke edilirken, bir karttan para çekildiği belirlendi. Bunun üzerine M.C.D`ye kredi kartı şifrelerini öğrenmek için işkence yapıldığı ileri sürüldü. Soruşturmayı yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri katil zanlısının kimliğini tespit ettikten sonra, gidebileceği adresleri belirledi. Katil zanlısı Mahmut Anıl G. bir arkadaşından para istemek üzere geldiği Şişli`de polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlı ifadesi alınmak üzere Cinayet Büro Amirliği`ne götürüldü. Sorgusu devam eden zanlının işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

DHA-Güvenlik – Türkiye-İstanbul Merkez – Ali AKSOYER
2015-12-31 12:17:10

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:2331.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more