Reklamsız Sözcü

Manisa`da kar yağışı etkili oldu

Manisa`da kar yağışı etkili oldu

android-time 12:48 31 Aralık 2015
Manisa`da kar yağışı etkili oldu
Manisa`da kar yağışı etkili oldu

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR- Nermin UÇTU MANİSA, (DHA) – MANİSA`da dün geceden itibaren başlayan kar yağışı nedeniyle Kırkağaç, Gelenbe yolu Çanakçı rampası beyaza büründü. Yetkililer kar yağışının Soma, Kırkağaç, Demirci ilçelerinde etkili olduğunu söylerken şuanda kapalı yol olmadığı bilgisini verdi.

Yılın son gününde Manisa`nın Kırkağaç, Demirci ve Soma ilçeleri güne karla uyandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve AFAD ekipleri kar ve buzlanmaya karşı çalışmalara başladı. Manisa AFAD Müdürü Bekir Şen, Kırkağaç Gelenbe yolu Çanakçı rampasında sorun yaşandığını ancak trafiğin kontrollü şekilde devam ettiğini bildirdi. Müdür Şen, köy yollarıyla ilgili kendilerine olumsuz bir bildirim yapılmadığını belirterek şöyle dedi:

`Şuanda en büyük sorunumuz Kırkağaç, Gelenbe ve Çanakçı rampasında. Balıkesir İstanbul yolunda ana arterlerin kapanmaması için tüm kurum ve kuruluşlar tedbirlerini aldı. Trafik normal seyrinde devam ediyor. Diğer ilçelerde yol kapanmasıyla ilgili Afet Yönetim Merkezi`ne iletilmiş bir sorun yok. Karayolları ile birlikte Kırkağaç yolunu sürekli açık tutmak için çalışıyoruz. Demirci`deki köy yollarında sorun olduğunu biliyoruz. Gelenbe rampasında kontrollü bi şekilde TIR`ların geçişine de izin veriyoruz. Çünkü geçişe izin verilmemesi durumunda yolun donma riski bulunuyor.`

`KAPALI KÖY YOLU YOK`

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yılmaz Gençoğlu da, Manisa`da kardan kapalı yolun olmadığını söyledi. Manisa`yı 5 bölgeye ayırdıklarını belirten Gençoğlu şu bilgileri verdi:

`Kapalı yolumuz yok, buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yapıyoruz. Özellikle Demirci, Kırkağaç ve Soma bölgesinde kar yağışı ve buzlanma var. Bu buzlanmaya karşı tuzlamaya devam ediyoruz. Manisa`yı 5`e böldük. Bu merkezlere bağlı yerler belirlendi. En yakın yerlere direk gidip müdahale ediliyor. Hiçbir köy yolumuz kapalı değil.`

DHA-Genel – Türkiye-Manisa – Mehmed Hakkı ÖZBAYIR – Nermin UÇTU
2015-12-31 12:42:49

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:4931.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more